Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Α.Ο.Κ.Ι. – Π.Α.Ο. ΟΔΥΣΣΕΥΣ 3-2 [11.03.2023]](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2023%2F03%2FS7408324.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=b23ba651)
![Α.Ο.Κ.Ι. – Π.Α.Ο. ΟΔΥΣΣΕΥΣ 3-2 [11.03.2023]](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2023%2F03%2FS7408324.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=a11b6197)
Α.Ο.Κ.Ι. – Π.Α.Ο. ΟΔΥΣΣΕΥΣ 3-2 [11.03.2023]
Πραγματοποιήθηκε σήμερα Σάββατο 11/3 στο ΔΑΚ Αργοστολίου η αναμέτρηση μεταξύ του Α.Ο.Κ.Ι. και του Π.Α.Ο. Οδυσσεύς για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας. Με αυτή την νίκη η ομάδα του Α.Ο.Κ.Ι. ισοβαθμεί στην πρώτη θέση με την Α.Ο. Πρόοδο Ιθάκης με 6 βαθμούς ενώ η ομάδα του Π.Α.Ο. παραμένει χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα.
Ο αγώνας ξεκίνησε με την ομάδα του Α.Ο.Κ.Ι. να γίνεται επικίνδυνη στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης με ένα σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής την μπάλα θα αποκρούσει ο τερματοφύλακας του Π.Α.Ο. Η πρώτη και σημαντικότερη ευκαιρία για την ομάδα του Π.Α.Ο. θα γίνει στο 22ο λεπτό από μια ψιλή μπαλιά η μπάλα θα βρεθεί στην μικρή περιοχή και μετά από σουτ εξ επαφής θα ανοίξει το σκορ στον αγώνα 1-0. Στο 41ο λεπτό η σημαντικότερη φάση για τον Α.Ο.Κ.Ι. θα έρθει όταν μετά από μια ψηλοκρεμαστή μπαλιά η μπάλα θα περάσει όλη την αμυντική γραμμή και ο επιθετικός θα βρεθεί τετ α τετ με τον τερματοφύλακα όμως δε θα μπορέσει να τον νικήσει.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι ομάδες έδειξαν τρομερό ζήλο για να κερδίσουν αυτό το παιχνίδι. Γκολ και ισοφάριση θα βρει ο Α.Ο.Κ.Ι. στο 54ο λεπτό μετά από κόντρα της μπάλας σε αμυνόμενο παίχτη μέσα στην περιοχή η μπάλα θα στρωθεί στα πόδια του και αφού η μπάλα θα βρεθεί πρώτα στο οριζόντιο δοκάρι τελικά θα καταλήξει στο τέρμα. Δυο λεπτά αργότερα θα έρθει η ολική ανατροπή για μετά από ένα συρτό διαγώνιο μέσα από την περιοχή ο τερματοφύλακας θα αποκρούσει σε πρώτο χρόνο έπειτα όμως ο επιθετικός του Α.Ο.Κ.Ι. θα βρεθεί στην κατάλληλη θέση και με ένα πλασέ θα κάνει το 2-1. Στο 62 λεπτό η ομάδα του Α.Ο.Κ.Ι. θα κερδίσει πέναλτι το οποίο θα σκοράρει με χτύπημα στην αριστερή γωνία με τον τερματοφύλακα να πέφτει καλά αλλά να μην καταφέρνει να κρατήσει την μπάλα εκτός διχτυών σκορ 3-1. Η ομάδα του Π.Α.Ο. θα μειώσει στο72ο λεπτό και θα δώσει πολύ μεγάλο ενδιαφέρον στο τελευταίο εικοσάλεπτο του παιχνιδιού από μπαλιά που θα έρθει από το κέντρο του γηπέδου ο επιθετικός από δύσκολη πλευρά και σε μια κίνηση θα καταφέρει να σκάψει τον τερματοφύλακα και να διαμορφώσει το 3-2. Το τελικό σκορ δεν θα αλλάξει με την ομάδα του Π.Α.Ο. να έχει μερικές ακόμα αξιόλογες ευκαιρίες όμως χωρίς αποτέλεσμα. Τελικό σκορ 3-2
Ο φακός του kefalonitis βρέθηκε εκεί και σας παρουσιάζει φωτογραφικό υλικό και αποσπάσματα.
Επιτρέπεται η αναδημοσίευση των πρωτότυπων άρθρων του kefalonitis σε άλλες ιστοσελίδες αποκλειστικά μέχρι του 50% του υλικού του άρθρου (κείμενο και φωτογραφίες), αναφορά πηγής, καθώς LINK ανακατεύθυνσης στο πρωτότυπο άρθρο.
Επιτρέπεται η αναδημοσίευση φωτογραφιών από την σελίδα του kefalonitis για προσωπική χρήση (social media) αποκλειστικά χωρίς την αφαίρεση του λογότυπου του kefalonitis. Σε περίπτωση που επιθυμείτε να χρησιμοποιήσετε κάποια φωτογραφία χωρίς λογότυπο, μπορείτε να επικοινωνήσετε στο info@kefalonitis.com
ΑΘΛΗΤΙΚΑ
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Μήτογλου για την Τελετή έναρξης: «Από την αρχή θέλαμε όλοι να είμαστε εκεί είναι τεράστια τιμή»
ΠΑΟΚ: Τα πλάνα του Ραζβάν Λουτσέσκου για το πρώτο παιχνίδι για το Champions League
Νίκος Γκάλης: Η ζωή και η αθλητική του πορεία
9 ος στην Ευρώπη ο Χάρης Αλιβιζάτος
Ελ Καμπί: «Ο Ολυμπιακός είναι η οικογένειά μας, θέλουμε να καταφέρουμε κάτι καλό φέτος για τα 100 χρόνια»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)