Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Μετάλλια και ρεκόρ από τα παιδιά της ΓΕΚ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Κ16](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2023%2F06%2Fmedals.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=fdf2337c)
![Μετάλλια και ρεκόρ από τα παιδιά της ΓΕΚ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Κ16](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2023%2F06%2Fmedals.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=34dd605d)
Μετάλλια και ρεκόρ από τα παιδιά της ΓΕΚ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Κ16
Με μεγάλη συμμετοχή και με δύσκολες καιρικές συνθήκες πραγματοποιήθηκε σε 2 ομίλους το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ16 2023, το Σαββατοκύριακο 17 και 18 Ιουνίου. Η Γυμναστική Εταιρεία Κεφαλληνίας συμμετείχε με 6 αθλήτριες και 2 αθλητές στον Νότιο όμιλο που διεξήχθη στο δημοτικό στάδιο Χαλκίδας.
Πρόσωπο των αγώνων ήταν ο Χάρης Αλιβιζάτος ο οποίος κέρδισε το χρυσό μετάλλιο στο άλμα σε ύψος με πολύ μεγάλη επίδοση 1.92μ, η οποία αποτελεί νέο ρεκόρ Κεφαλονιάς σε όλες τις ηλικιακές κατηγορίες. Η επίδοση του Χάρη ήταν η καλύτερη που σημειώθηκε και στους 2 ομίλους του Πανελληνίου Πρωταθλήματος.
Εξαιρετική ήταν και η Αποστολία Αντωνάτου η οποία έτρεξε τα 80μ σε χρόνο 10.18 (νέο ρεκόρ Κεφαλονιάς στην κατηγορία Κ16) κερδίζοντας το ασημένιο μετάλλιο στο αγώνισμα.
Η Χαρά Μεταξά ήταν 4 η στη σφαιροβολία με νέο ατομικό ρεκόρ 10.97μ και η Σπυριδούλα Τοτόλου ήταν επίσης 4 η στο άλμα τετραπλούν με καλύτερο άλμα στα 13.51μ. Στο άλμα σε ύψος αγοριών ο Κωνσταντίνος Μινέτος κέρδισε την 5 η θέση με 1.73μ (νέο ατομικό ρεκόρ), ενώ στο ύψος κοριτσιών η Ειρήνη Βλαχογιαννάτου ήταν 6 η με 1.50μ. Τέλος, η Δέσποινα Βλαχογιαννάτου και η Μικαέλα Τοτόλου αγωνίστηκαν στον προκριματικό του άλματος σε μήκος, όμως δεν κατάφεραν να προκριθούν στον τελικό.
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2023/06/Apostolia-1024x768.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2023/06/gek1-1024x768.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2023/06/medals-768x1024.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2023/06/minetos-xaris-768x1024.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2023/06/vlach-tot-768x1024.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2023/06/xara-835x1024.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2023/06/xaris-768x1024.jpg)
ΑΘΛΗΤΙΚΑ
Μήτογλου για την Τελετή έναρξης: «Από την αρχή θέλαμε όλοι να είμαστε εκεί είναι τεράστια τιμή»
ΠΑΟΚ: Τα πλάνα του Ραζβάν Λουτσέσκου για το πρώτο παιχνίδι για το Champions League
Νίκος Γκάλης: Η ζωή και η αθλητική του πορεία
9 ος στην Ευρώπη ο Χάρης Αλιβιζάτος
Ελ Καμπί: «Ο Ολυμπιακός είναι η οικογένειά μας, θέλουμε να καταφέρουμε κάτι καλό φέτος για τα 100 χρόνια»
Ενημέρωση για την λειτουργία των ΚΕΠ Σάμης λόγω εργασιών
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
Συνέντευξη τύπου των διοργανωτών του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Beach Volley Κ-22
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)