Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Ο Κεφαλονίτης πίσω από την κυπελούχο ΑΕΚ στο volley γυναικών](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2023%2F03%2F333788706_1596560570820704_5651187733402142155_n.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=782b8e97)
![Ο Κεφαλονίτης πίσω από την κυπελούχο ΑΕΚ στο volley γυναικών](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2023%2F03%2F333788706_1596560570820704_5651187733402142155_n.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=e581118f)
Ο Κεφαλονίτης πίσω από την κυπελούχο ΑΕΚ στο volley γυναικών
Η ΑΕΚ είναι η φετεινή κυπελλούχος Ελλάδος 2023 στο volley γυναικών. Η ομάδα μέχρι πριν 2-3 χρόνια αγωνιζόταν σε πιο μικρή κατηγορία. Είναι το πρώτο κύπελλο στην ιστορία της, ενώ έχει και ένα πρωταθλημα.
Και όμως πίσω από αυτήν την ΑΕΚ, βρίσκεται ένας Κεφαλονίτης. Ο Νίκος Παναγιωτίδης (η μητέρα του κατάγεται από τα Φραγκάτα, ενώ ο ίδιος έχει κατοικία στα Φαρακλάτα) ανέλαβε team manager της ομάδας πριν από 8 χρόνια, στα δύσκολα, όταν η ομάδα βρισκόταν σε μικρότερη κατηγορία. Με υπομονή και επιμονή, μαζί με τον πρόεδρο της ομάδας κο Αλεξίου, κατάφεραν να φτάσουν την ομάδα στο σημείο να κατακτήσει το κύπελο, αλλά και να διεκδικεί το δεύτερο πρωτάθλημα της ιστορίας της.
Ο Νίκος, όλα αυτά τα χρόνια τρέχει για την ομάδα της καρδιάς του με υπομονή και μεγάλη αγάπη, ενώ στις δυσκολίες των περασμένων ετών δεν έκανε ποτέ πίσω.
Ο ίδιος μας αποκάλυψε ότι ζει την απόλυτη ευτυχία και χαρά για την κατάκτηση του κυπέλλου, το οποίο αφιερώνει σε όλον τον κόσμο της ΑΕΚ, αλλά ειδικά στην μητέρα του (η οποία φυσικά είναι ΑΕΚ), στον πατέρα του που δεν βρίσκεται στην ζωή, στην αγαπημένη του Κεφαλονιά και στην ORIGINAL 21.
Φυσικά, θα βρίσκεται στο νησί το Πάσχα και το καλοκαίρι!!!
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2023/03/333788706_1596560570820704_5651187733402142155_n-1024x858.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2023/03/333376280_215883557650111_4261133469446310110_n-1-1024x683.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2023/03/333810224_189253603814466_8737235595104731625_n-819x1024.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2023/03/333450162_768518221046487_3470654874661848158_n.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2023/03/334554704_1857160187997886_7326689741264271311_n-1024x682.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2023/03/332387692_5975844249189795_113590995877874874_n.gif)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2023/03/333743521_157055997198574_5753908419202897907_n-769x1024.jpg)
ΑΘΛΗΤΙΚΑ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Μήτογλου για την Τελετή έναρξης: «Από την αρχή θέλαμε όλοι να είμαστε εκεί είναι τεράστια τιμή»
ΠΑΟΚ: Τα πλάνα του Ραζβάν Λουτσέσκου για το πρώτο παιχνίδι για το Champions League
Νίκος Γκάλης: Η ζωή και η αθλητική του πορεία
9 ος στην Ευρώπη ο Χάρης Αλιβιζάτος
Ελ Καμπί: «Ο Ολυμπιακός είναι η οικογένειά μας, θέλουμε να καταφέρουμε κάτι καλό φέτος για τα 100 χρόνια»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)