Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![ΠΑΙΔΙΚΟ: ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΑΣ – Α.Σ. ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ 58-73 [25.01.2023]](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2023%2F01%2FS7402872.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=8fce6399)
![ΠΑΙΔΙΚΟ: ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΑΣ – Α.Σ. ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ 58-73 [25.01.2023]](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2023%2F01%2FS7402872.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=468e1bec)
ΠΑΙΔΙΚΟ: ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΑΣ – Α.Σ. ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ 58-73 [25.01.2023]
Πραγματοποιήθηκε σήμερα Τετάρτη 25/1 το τοπικό ντέρμπι του πρωταθλήματος Β’ κατηγορίας μεταξύ της Ακαδημίας Κεφαλλονιάς και του Α.Σ. Κεφαλληνιακού. Σε αυτό το πολύ μεγάλο ντέρμπι ο κόσμος στις κερκίδες έδωσε την παρουσία του με πολύ μεγάλη ενέργεια, ρυθμό, συνθήματα δημιουργώντας μια εκκωφαντική ατμόσφαιρα. Η ομάδα του Κεφαλληνιακού πήρε αυτή την μεγάλη νίκη δίνοντας την πρώτη ήττα στην ομάδα της Ακαδημίας. Η ομάδα του Κεφαλληνιακού θα πάρει από νωρίς το προβάδισμα στο σκορ και θα το κρατήσει καθ’ όλη την διάρκεια των 40 λεπτών. Από την άλλη μεριά η ομάδα της Ακαδημίας θα προσπαθήσει πολλές φορές να πάρει το προβάδισμα έφτασε πολλές φορές σε μονοψήφια διαφορά του σκορ κατά της όμως δεν βρήκε τα ψυχικά αποθέματα για να γυρίσει τον αγώνα.
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ (Παπαδάτος): Μελισσαράτος, Νικολάου, Ματράγκος 19(1), Αλυσανδράτος 2, Κουμαριώτης 4, Παπαδάτος 10(1), Χριστόπουλος Κ. 3, Σιαμάνης, Κρεμμύδας, Χριστόπουλος Γ. 20(1), Ρούσος, Γιατράς.
ΑΣ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ (Κωστίδης): Γαρμπής Μ. 4, Βαγγελάτος, Αναστασιάδης 2, Τιμοθεάτος 28(3), Μαντέλης 10, Κουρούκλης, Γαρμπής Γ., Αλεξανδράτος, Δρακονταειδής 27(1), Μεσολωράς 2, Βαγγελάτος Α.
Δεκάλεπτα: 14-17, 13-18, 17-15, 14-23.
Τελικό σκορ: 58-73.
Διαιτητές: Κωστής – Σταθόπουλος
Ο φακός του kefalonitis βρέθηκε εκεί και σας παρουσιάζει φωτογραφικό υλικό και αποσπάσματα.
Επιτρέπεται η αναδημοσίευση των πρωτότυπων άρθρων του kefalonitis σε άλλες ιστοσελίδες αποκλειστικά μέχρι του 50% του υλικού του άρθρου (κείμενο και φωτογραφίες), αναφορά πηγής, καθώς LINK ανακατεύθυνσης στο πρωτότυπο άρθρο.
Επιτρέπεται η αναδημοσίευση φωτογραφιών από την σελίδα του kefalonitis για προσωπική χρήση (social media) αποκλειστικά χωρίς την αφαίρεση του λογότυπου του kefalonitis. Σε περίπτωση που επιθυμείτε να χρησιμοποιήσετε κάποια φωτογραφία χωρίς λογότυπο, μπορείτε να επικοινωνήσετε στο info@kefalonitis.com
ΑΘΛΗΤΙΚΑ
Μήτογλου για την Τελετή έναρξης: «Από την αρχή θέλαμε όλοι να είμαστε εκεί είναι τεράστια τιμή»
ΠΑΟΚ: Τα πλάνα του Ραζβάν Λουτσέσκου για το πρώτο παιχνίδι για το Champions League
Νίκος Γκάλης: Η ζωή και η αθλητική του πορεία
9 ος στην Ευρώπη ο Χάρης Αλιβιζάτος
Ελ Καμπί: «Ο Ολυμπιακός είναι η οικογένειά μας, θέλουμε να καταφέρουμε κάτι καλό φέτος για τα 100 χρόνια»
Το σήκωσαν ο Βαγγέλης Σιδέρης και ο Adiol Kola
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
Συνέντευξη τύπου των διοργανωτών του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Beach Volley Κ-22
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)