Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Π.Α.Ο. ΕΥΓΕΡΟΣ – Α.Ο. ΠΡΟΝΝΟΙ 1-3 [12.03.2023]](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2023%2F03%2FS7409275.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=d02e5385)
![Π.Α.Ο. ΕΥΓΕΡΟΣ – Α.Ο. ΠΡΟΝΝΟΙ 1-3 [12.03.2023]](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2023%2F03%2FS7409275.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=ee93276d)
Π.Α.Ο. ΕΥΓΕΡΟΣ – Α.Ο. ΠΡΟΝΝΟΙ 1-3 [12.03.2023]
Πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή 12/3 στο ΔΑΚ Αργοστολίου η αναμέτρηση μεταξύ των ομάδων Π.Α.Ο. Εύγερος και Α.Ο. Πρόννοι για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Με αυτή την νίκη η ομάδα των Πρόννων βρίσκεται στην 5η θέση της βαθμολογίας μόλις 1 βαθμό από τον τέταρτο Πυλαριακό. Από την άλλη η ομάδα του Εύγερου με αυτή την ήττα βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας 7 βαθμούς πίσω από την έκτη Σάμη.
Ο αγώνας ξεκίνησε με την ομάδα του Εύγερου να βρίσκει ευκαιρίες στο 4ο και 7ο λεπτό με σουτ τα οποία καταλήγουν άουτ. Η πρώτη ευκαιρία της ομάδας των Πρόννων γίνεται γκολ στο 14ο λεπτό καθώς με μια μπαλιά σχεδόν από την σέντρα ο επιθετικός θα βρεθεί τετ α τετ με τον τερματοφύλακα του Εύγερου και θα τον κερδίσει ανοίγοντας έτσι το σκορ. Επτά λεπτά αργότερα στο 21ο λεπτό η ομάδα των Πρόννων θα έχουν μια παρόμοια ευκαιρία με αυτή του γκολ όμως αυτή τη φορά ο τερματοφύλακας θα αποκρούσει. Στο 33ο λεπτό είναι σειρά του Εύγερου να σκοράρει και να ισοφαρίσει το σκορ από ένα φάουλ στην αριστερή πλευρά θα γίνει η σέντρα και με κεφαλιά προς τα πίσω θα νικήσει τον τερματοφύλακα και θα κάνει το 1-1.
Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 50ο λεπτό η ομάδα του Εύγερου θα βρεθεί πολύ κοντά στην ανατροπή καθώς μετά από μια σέντρα θα γίνει η κεφαλιά όμως θα περάσει ελάχιστα έξω από το αριστερό δοκάρι του τερματοφύλακα. Η σημαντικότερη στιγμή του αγώνα και η καλύτερη ευκαιρία του Εύγερου θα έρθει όταν στο 78ο λεπτό θα κερδίσει πέναλτι και από την άσπρη βούλα θα προσπαθήσει να φέρει το σκορ υπέρ της όμως ο τερματοφύλακας θα μαντέψει σωστά και θα αποκρούσει στην δεξιά του γωνία. Το δεύτερο ημίχρονο είχε πολλές φάσεις και από τις δύο ομάδες χωρίς να έχει το γκολ για μεγάλο μέρος του παιχνιδιού όμως στα τελευταία λεπτά η ομάδα των Πρόννων θα βρουν δυο τέρματα αρχικά στο 90ο λεπτό με έναν απρόσμενο τρόπο με εκτέλεση κόρνερ ο παίχτης θα βρει την κεφαλιά η μπάλα θα βρει πρώτα στο δοκάρι έπειτα σε συμπαίχτη του και θα βρεθεί στο τέρμα. Τέλος στο 91ο λεπτό με ένα πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής η μπάλα θα πάρει φάλτσο και θα αναπαυθεί στα δίχτυα του Εύγερου. Τελικό σκορ 1-3.
Ο φακός του kefalonitis βρέθηκε εκεί και σας παρουσιάζει φωτογραφικό υλικό και αποσπάσματα.
Επιτρέπεται η αναδημοσίευση των πρωτότυπων άρθρων του kefalonitis σε άλλες ιστοσελίδες αποκλειστικά μέχρι του 50% του υλικού του άρθρου (κείμενο και φωτογραφίες), αναφορά πηγής, καθώς LINK ανακατεύθυνσης στο πρωτότυπο άρθρο.
Επιτρέπεται η αναδημοσίευση φωτογραφιών από την σελίδα του kefalonitis για προσωπική χρήση (social media) αποκλειστικά χωρίς την αφαίρεση του λογότυπου του kefalonitis. Σε περίπτωση που επιθυμείτε να χρησιμοποιήσετε κάποια φωτογραφία χωρίς λογότυπο, μπορείτε να επικοινωνήσετε στο info@kefalonitis.com
ΑΘΛΗΤΙΚΑ
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Μήτογλου για την Τελετή έναρξης: «Από την αρχή θέλαμε όλοι να είμαστε εκεί είναι τεράστια τιμή»
ΠΑΟΚ: Τα πλάνα του Ραζβάν Λουτσέσκου για το πρώτο παιχνίδι για το Champions League
Νίκος Γκάλης: Η ζωή και η αθλητική του πορεία
9 ος στην Ευρώπη ο Χάρης Αλιβιζάτος
Ελ Καμπί: «Ο Ολυμπιακός είναι η οικογένειά μας, θέλουμε να καταφέρουμε κάτι καλό φέτος για τα 100 χρόνια»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)