Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΠΣΚΙ: Α.Ο. ΔΙΛΙΝΑΤΩΝ – Α.Ο. ΠΑΛΛΗΞΟΥΡΙΑΚΟΣ 1-1 [26.03.2023] (ΔΙΑΚΟΠΗ ΣΤΟ 77)](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2023%2F03%2FDSC03669.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=a8b3a201)
![ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΠΣΚΙ: Α.Ο. ΔΙΛΙΝΑΤΩΝ – Α.Ο. ΠΑΛΛΗΞΟΥΡΙΑΚΟΣ 1-1 [26.03.2023] (ΔΙΑΚΟΠΗ ΣΤΟ 77)](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2023%2F03%2FDSC03669.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=8b601ee8)
ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΠΣΚΙ: Α.Ο. ΔΙΛΙΝΑΤΩΝ – Α.Ο. ΠΑΛΛΗΞΟΥΡΙΑΚΟΣ 1-1 [26.03.2023] (ΔΙΑΚΟΠΗ ΣΤΟ 77)
Πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή 26/3 ο τελικός του κυπέλλου ΕΠΣΚΙ μεταξύ των ομάδων του Α.Ο. Διλινάτων και του Α.Ο. Παλληξουριακού. Σε μια πολύ όμορφη ατμόσφαιρα αντάξια ενός τελικού έγινε η αναμέτρηση.
Ο αγώνας ξεκίνησε με το πρώτο σουτ στο 7ο λεπτό να γίνεται από την ομάδα του Παλληξουριακού μετά από απομάκρυνση του αμυντικού η μπάλα θα βρεθεί έξω από την περιοχή θα γίνει το σουτ όμως θα αναπυδίσει στο χορτάρι και θα περάσει άουτ. Στο 31ο λεπτό ο Παλληξουριακός θα βρει ξανά σουτ με την μπάλα να παίρνει ύψος και και να περνά πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι. Στο 33ο λεπτό θα ο Παλληξουριακός θα βρεθεί ξανά σε θέση βολής αυτή τη φορά ομως ενστικτοδως θα αποκρούση και θα παραμείνει το 0-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο στο 48ο λεπτό τα Διλινάτα σε ένα κόρνερ στην δεξιά πλευρά η μπάλα θα παραμείνει ζωντανή μετά από την απομάκρυνση στο πέναλτι όμως το σουτ θα βρεθεί λίγο έξω από την αριστερή γωνία του τερματοφύλακα του Παλληξουριακού. Σημαντική φάση θα γίνει στο 52ο λεπτό για τα Διλινάτα με σουτ που θα γίνει από την δεξιά πλευρά της μεγάλης περιοχής να βρίσκει τα πόδια του τερματοφύλακα και να μένει το 0-0 για τις δύο ομάδες. Το σκορ θα ανοίξει τελικά η ομάδα του Παλληξουριακού στο 68ο λεπτό μετά από μια απομάκρυνση η μπάλα δεν θα φύγει από τον κίνδυνο θα βρεθεί σε πόδια της επιτιθέμενης ομάδας στην γραμμή της μικρής περιοχής και από εκεί με μια κάθετη μπαλιά και με ένα πλασέ θα γίνει το 0-1. Στο 77ο λεπτό τα Διλινάτα θα ανταποδώσουν και θα σκοράρουν και αυτοί με ένα πλάγιο που θα έρθει από την δεξιά πλευρά θα πάρει αρχικά την κεφαλιά ο τερματοφύλακας θα αποκρούσει η μπάλα μετά την απομάκρυνση θα βρεθεί ξανά στα πόδια παίχτη των Διλινάτων και με ένα δυνατό πλασέ θα νικήσει τον τερματοφύλακα και θα γίνει η ισοφαρίσει 1-1. Μετά το γκολ ο διαιτητής με την ένταση να μεγαλώνει διέταξε την εκκένωση της κερκίδας αυτό δεν έγινε και έτσι το διαιτητικό επιτελείο αποφάσισε την διακοπή του. Η συνέχισή του θα αποφασιστεί το επόμενο χρονικό διάστημα.
Ο φακός του kefalonitis βρέθηκε εκεί και σας παρουσιάζει φωτογραφικό υλικό και αποσπάσματα.
Επιτρέπεται η αναδημοσίευση των πρωτότυπων άρθρων του kefalonitis σε άλλες ιστοσελίδες αποκλειστικά μέχρι του 50% του υλικού του άρθρου (κείμενο και φωτογραφίες), αναφορά πηγής, καθώς LINK ανακατεύθυνσης στο πρωτότυπο άρθρο.
Επιτρέπεται η αναδημοσίευση φωτογραφιών από την σελίδα του kefalonitis για προσωπική χρήση (social media) αποκλειστικά χωρίς την αφαίρεση του λογότυπου του kefalonitis. Σε περίπτωση που επιθυμείτε να χρησιμοποιήσετε κάποια φωτογραφία χωρίς λογότυπο, μπορείτε να επικοινωνήσετε στο info@kefalonitis.com
ΑΘΛΗΤΙΚΑ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Μήτογλου για την Τελετή έναρξης: «Από την αρχή θέλαμε όλοι να είμαστε εκεί είναι τεράστια τιμή»
ΠΑΟΚ: Τα πλάνα του Ραζβάν Λουτσέσκου για το πρώτο παιχνίδι για το Champions League
Νίκος Γκάλης: Η ζωή και η αθλητική του πορεία
9 ος στην Ευρώπη ο Χάρης Αλιβιζάτος
Ελ Καμπί: «Ο Ολυμπιακός είναι η οικογένειά μας, θέλουμε να καταφέρουμε κάτι καλό φέτος για τα 100 χρόνια»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)