Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Την Κεφαλονιά εκπροσώπησαν τρία παιδιά στους Πανελλήνιους σχολικούς αγώνες](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F06%2F22-%CF%83%CF%87%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CE%BA2-scaled.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=c5d4eb2a)
![Την Κεφαλονιά εκπροσώπησαν τρία παιδιά στους Πανελλήνιους σχολικούς αγώνες](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F06%2F22-%CF%83%CF%87%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CE%BA2-scaled.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=d7314533)
Την Κεφαλονιά εκπροσώπησαν τρία παιδιά στους Πανελλήνιους σχολικούς αγώνες
Η Ελληνική Σκακιστική Ομοσπονδία στις 11,12 & 13/6/22 διοργάνωσε τους Πανελλήνιους Σχολικούς αγώνες, στον Πειραιά (Στάδιο Ειρήνης & Φιλίας). Η διοργάνωση, με την φυσική παρουσία των παιδιών, έγινε ύστερα από 2 χρόνια απουσίας, λόγω της πανδημίας του covid 19.
Η περίοδος διεξαγωγής των αγώνων ήταν δύσκολη, αφού συγχρόνως ήταν η σχολική εξεταστική, αλλά και οι εξετάσεις για τις ξένες γλώσσες. Παρόλα αυτά η συμμετοχή ήταν πολύ μεγάλη με πάνω από 630 παιδιά ! Η Κεφαλονιά εκπροσωπήθηκε από 3 παιδιά.
Η Παπαδάτου Στεφανία, στην Δ΄ Δημοτικού κατάφερε επίδοση 6/9. Κατέλαβε την Τρίτη Πανελλήνια θέση & το Χάλκινο Μετάλλιο, σε ισοβαθμία με την Δεύτερη Θέση (Το Αργυρό Μετάλλιο “χάθηκε” για απειροελάχιστες λεπτομέρειες). Η Στεφανία είναι πάντα συνεπής στο βάθρο, παρά την μικρή της εμπειρία σε αγώνες τέτοιου επιπέδου!
Ο Γαρμπής Σπύρος, στην Στ΄ δημοτικού κατάφερε επίδοση 4/9 και έδειξε ότι έχει πολλές δυνατότητες, αφού η προετοιμασία του για τους Πανελλήνιους αγώνες ήταν κυριολεκτικά λίγων ημερών. Από εδώ και στο εξής είναι καθαρά στο δικό του “χέρι” να συνεχίσει για πολύ παραπάνω!
Ο Μπελτζινίτης Ιωάννης, στην Γ΄ Γυμνασίου κατάφερε επίδοση 4,5/9 και ήταν μια ακόμη ευχάριστη έκπληξη! Κατέλαβε την 12ή Θέση της Γενικής κατάταξης (10ή στα αγόρια) και έχασε την διάκριση για την εξάδα στην τελευταία παρτίδα, καθαρά από έλλειψη εμπειριών. Ο Γιάννης επίσης είναι νέος στο άθλημα (ένα χρόνο) και αυτή ήταν η πρώτη του παράσταση σε αγώνες και μάλιστα Πανελλήνιους!
Ως Σκακιστικός Σύλλογος Κεφαλληνίας θέλουμε να ευχαριστήσουμε όλα τα παιδιά για την συμμετοχή τους. Τόσο για τα παιδιά που πήγαν στους αγώνες, αλλά και για αυτά που λόγω συγκυριών δεν μπορούσαν να παραβρεθούν. Σίγουρα θα υπάρξουν πολλές ευκαιρίες στο μέλλον και εμείς θα είμαστε πάντα κοντά στις προσπάθειές τους. Επίσης ευχαριστούμε όλους τους γονείς για την εμπιστοσύνη και την στήριξη τους.
Ευχόμαστε σε όλους καλό καλοκαίρι!
Εκ. του Δ.Σ.
Υ.Γ. Ο Σύλλογος θα παραμείνει ανοικτός για όλο το καλοκαίρι.
Τηλ. επικοινωνίας : 6944267405
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2022/06/22-σχολικ-1024x768.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2022/06/22-σχολικ2-1-1024x768.jpg)
ΑΘΛΗΤΙΚΑ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Μήτογλου για την Τελετή έναρξης: «Από την αρχή θέλαμε όλοι να είμαστε εκεί είναι τεράστια τιμή»
ΠΑΟΚ: Τα πλάνα του Ραζβάν Λουτσέσκου για το πρώτο παιχνίδι για το Champions League
Νίκος Γκάλης: Η ζωή και η αθλητική του πορεία
9 ος στην Ευρώπη ο Χάρης Αλιβιζάτος
Ελ Καμπί: «Ο Ολυμπιακός είναι η οικογένειά μας, θέλουμε να καταφέρουμε κάτι καλό φέτος για τα 100 χρόνια»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)