Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Φιλανθρωπικός αγώνας ποδοσφαίρου: Εθελοντές αιμοδότες Φωκάτων – Μικτή Κεφαλονιάς – Ιθάκης [19.05.2024]](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2FS3N04356.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=02caaba7)
![Φιλανθρωπικός αγώνας ποδοσφαίρου: Εθελοντές αιμοδότες Φωκάτων – Μικτή Κεφαλονιάς – Ιθάκης [19.05.2024]](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2FS3N04356.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=7ba066a9)
Φιλανθρωπικός αγώνας ποδοσφαίρου: Εθελοντές αιμοδότες Φωκάτων – Μικτή Κεφαλονιάς – Ιθάκης [19.05.2024]
Σήμερα Κυριακή 19/5/2024 και ώρα 5 το απόγευμα, στο Δ.Α.Κ. Αργοστολίου πραγματοποιήθηκε μια σπουδαία ποδοσφαιρική εκδήλωση.
Πραγματοποιήθηκε φιλανθρωπικός αγώνας μεταξύ της ομάδας των αιμοδοτών του Α.Ο. Φωκάτων και της Μικτής Κεφαλονιάς, τα έσοδα του οποίου θα διατεθούν για τις ανάγκες του Ορφανοτροφείου «Ο Σωτήρ» Κεφαλονιάς.
Ο αγώνας αυτός ήταν μια συνδιοργάνωση της τοπικής Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Κεφαλληνίας & Ιθάκης, του Αθλητικού Ομίλου Α.Ο. Φωκάτων και του Αθλητικού site Sportsthea.
Παραβρέθηκαν στην εκδήλωση Κεφαλλονίτες και της Ιθακήσιοι για να τιμήσουν με την παρουσία τους τον αγώνα, στηρίζοντας παράλληλα την προσπάθεια, αλλά και τον ιερό σκοπό του φιλανθρωπικού αγώνα!
Προπονητές των δύο ομάδων ήταν: Από τους αιμοδότες οι κ.κ. Νίκος Κορσιάνος – Π. Στεφανάτος και από την Μικτή Κεφαλονιάς οι κ.κ. Θόδωρος Βουκελάτος – Δημήτρης Ζησιμάτος.
Εκτός από το καθαρά αγωνιστικό μέρος, υπήρξαν παράλληλες δράσεις και πολλές εκπλήξεις όπως το χορευτικό τμήμα του Α.Ο. Φωκάτων όπου χόρεψε παραδοσιακούς χορούς για να τιμήσει την ημέρα μνήμης της γενοκτονίας των Ελλήνων του Πόντου.
Ο φακός του kefalonitis βρέθηκε εκεί και σας παρουσιάζει φωτογραφικό υλικό και αποσπάσματα.
Επιτρέπεται η αναδημοσίευση των πρωτότυπων άρθρων του kefalonitis σε άλλες ιστοσελίδες αποκλειστικά μέχρι του 50% του υλικού του άρθρου (κείμενο και φωτογραφίες), αναφορά πηγής, καθώς LINK ανακατεύθυνσης στο πρωτότυπο άρθρο (ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ).
Επιτρέπεται η αναδημοσίευση φωτογραφιών από την σελίδα του kefalonitis για προσωπική χρήση (social media) αποκλειστικά χωρίς την αφαίρεση του λογότυπου του kefalonitis. Σε περίπτωση που επιθυμείτε να χρησιμοποιήσετε κάποια φωτογραφία χωρίς λογότυπο, μπορείτε να επικοινωνήσετε στο info@kefalonitis.com.
ΑΘΛΗΤΙΚΑ
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Μήτογλου για την Τελετή έναρξης: «Από την αρχή θέλαμε όλοι να είμαστε εκεί είναι τεράστια τιμή»
ΠΑΟΚ: Τα πλάνα του Ραζβάν Λουτσέσκου για το πρώτο παιχνίδι για το Champions League
Νίκος Γκάλης: Η ζωή και η αθλητική του πορεία
9 ος στην Ευρώπη ο Χάρης Αλιβιζάτος
Ελ Καμπί: «Ο Ολυμπιακός είναι η οικογένειά μας, θέλουμε να καταφέρουμε κάτι καλό φέτος για τα 100 χρόνια»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)