Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![1η Ημερίδα Καλαθοσφαίρισης – Κεφαλονιά 2024](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2024%2F04%2Fikk-poster-v7-1.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=13422f33)
![1η Ημερίδα Καλαθοσφαίρισης – Κεφαλονιά 2024](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2024%2F04%2Fikk-poster-v7-1.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=f207e0ac)
1η Ημερίδα Καλαθοσφαίρισης – Κεφαλονιά 2024
Μετράμε αντίστροφα για την έναρξη της 1ης Ημερίδας καλαθοσφαίρισης στο νησί, που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 27 Απριλίου από τους Ομοσπονδιακούς προπονητές Γιάννη Καλαμπόκη και Κώστα Παπαδόπουλο, δυο ανθρώπους με μεγάλη διαδρομή στο χώρο του αθλήματος. Ο Γιάννης Καλαμπόκης υπήρξε διεθνής καλαθοσφαιριστής, που αγωνίστηκε σε πολλές ομάδες της Α1 Εθνικής κατηγορίας, όπως ο Ολυμπιακός, η ΑΕΚ, ο ΠΑΟΚ, ο Πανιώνιος και άλλες. Το 2009, κατέκτησε με την Εθνική ομάδα το χάλκινο μετάλλιο στο Ευρωμπάσκετ της Πολωνίας. Τα τελευταία χρόνια έχει διατελέσει βοηθός προπονητή στην Εθνική Ανδρών και πρώτος προπονητής στην Εθνική ομάδα Παίδων. Ο Κώστας Παπαδόπουλος υπήρξε προπονητής της Εθνικής Παίδων από το 2016 έως το 2020 και πλέον έχει αναλάβει την τεχνική ηγεσία της Εθνικής ομάδας Νέων. Ήταν ένας εκ των βοηθών του Δημήτρη Ιτούδη στην Εθνική Ανδρών . Έχει διατελέσει προπονητής στα τμήματα υποδομών πολλών Σωματείων, όπως ο Παναθηναϊκός, ο Ηλυσιακός και άλλων, έχοντας κατακτήσει πολλούς τίτλους. Σίγουρα θα είναι μια μοναδική εμπειρία για τους αθλητές και τις αθλήτριες του νησιού μας. Σε όλα τα παιδιά θα δοθούν αναμνηστικά μπλουζάκια και διπλώματα συμμετοχής.
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/04/παπ3.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/04/kalampokis-570x350-1.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/04/ikk-poster-v7-704x1024.jpg)
ΑΘΛΗΤΙΚΑ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Μήτογλου για την Τελετή έναρξης: «Από την αρχή θέλαμε όλοι να είμαστε εκεί είναι τεράστια τιμή»
ΠΑΟΚ: Τα πλάνα του Ραζβάν Λουτσέσκου για το πρώτο παιχνίδι για το Champions League
Νίκος Γκάλης: Η ζωή και η αθλητική του πορεία
9 ος στην Ευρώπη ο Χάρης Αλιβιζάτος
Ελ Καμπί: «Ο Ολυμπιακός είναι η οικογένειά μας, θέλουμε να καταφέρουμε κάτι καλό φέτος για τα 100 χρόνια»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)