Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![3 μετάλλια για τους «μικρούς» της ΓΕΚ στην Πάτρα](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2F9fbf31c22340b13d0a3850bd0780131a_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=0b10b1ff)
![3 μετάλλια για τους «μικρούς» της ΓΕΚ στην Πάτρα](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2F9fbf31c22340b13d0a3850bd0780131a_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=cb60d9e4)
3 μετάλλια για τους «μικρούς» της ΓΕΚ στην Πάτρα
Κορυφαία επίδοση από τον Αντωνάτο στο Πανελλήνιο Κ16
Την κορυφαία επίδοση όλων των εποχών στην Ελλάδα για την κατηγορία κάτω των 16 ετών πέτυχε ο Δημήτρης Αντωνάτος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα που πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο 26-27 Ιουνίου στην Πάτρα. Ο νεαρός σφαιροβόλος έριξε 20,10μ ξεπερνώντας την προηγούμενη καλύτερη επίδοση του Οδυσσέα Μουζενίδη (19.30μ από το 2014), κερδίζοντας το χρυσό μετάλλιο και τα συγχαρητήρια της στιβικής κοινότητας. Πρωταθλήτρια για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά στα 150μ αναδείχθηκε η Αλίκη Σταματελάτου με χρόνο 19.27, επίδοση που αποτελεί νέο ατομικό ρεκόρ και ρεκόρ ΓΕΚ. Πολύ καλή εμφάνιση και υποσχέσεις για το μέλλον από τις 13χρονες Χαρά Μεταξά, που κέρδισε την 3 η θέση στη δισκοβολία με 25.12μ και Ειρήνη Βλαχογιαννάτου, που αν και
αντιμετώπισε ένα πρόβλημα τραυματισμού, κατάφερε να περάσει το 1.50μ στο ύψος και να πάρει την 4 η θέση, χάνοντας το μετάλλιο στις προσπάθειες (1.50μ πέρασαν επίσης οι αθλήτριες που κέρδισαν τη 2 η και την 3 η θέση). Στα 80μ η Δέσποινα Λουκάτου κατέλαβε την 9 η θέση με νέο ατομικό ρεκόρ 10.90, ενώ η Κατερίνα Πυλαρινού ήταν 12 η με 11.17. Σε όλα τα παιδιά αξίζουν πολλά συγχαρητήρια για τη μεγάλη τους προσπάθεια, σε συνθήκες καύσωνα.
Επόμενος αγώνας το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ20 στις 3 και 4 Ιουλίου, στη Θεσσαλονίκη όπου θα αγωνιστούν η Ιωάννα Σολιδάκη στα 100μ, η Νάντια Σταματελάτου στο ύψος και ο Πάνος Αλυσανδράτος στα 100μ και στα 200μ.
ΑΘΛΗΤΙΚΑ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Μήτογλου για την Τελετή έναρξης: «Από την αρχή θέλαμε όλοι να είμαστε εκεί είναι τεράστια τιμή»
ΠΑΟΚ: Τα πλάνα του Ραζβάν Λουτσέσκου για το πρώτο παιχνίδι για το Champions League
Νίκος Γκάλης: Η ζωή και η αθλητική του πορεία
9 ος στην Ευρώπη ο Χάρης Αλιβιζάτος
Ελ Καμπί: «Ο Ολυμπιακός είναι η οικογένειά μας, θέλουμε να καταφέρουμε κάτι καλό φέτος για τα 100 χρόνια»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)