Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![A.O. ΔΙΛΙΝΑΤΩΝ – Α.Π.Σ. ΠΥΛΑΡΙΑΚΟΣ 2-3 [19.03.2023]](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2023%2F03%2FS7401243.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=258f5a24)
![A.O. ΔΙΛΙΝΑΤΩΝ – Α.Π.Σ. ΠΥΛΑΡΙΑΚΟΣ 2-3 [19.03.2023]](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2023%2F03%2FS7401243.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=35442ccf)
A.O. ΔΙΛΙΝΑΤΩΝ – Α.Π.Σ. ΠΥΛΑΡΙΑΚΟΣ 2-3 [19.03.2023]
Πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή 19/3 στο ΔΑΚ Αργοστολίου η αναμέτρηση μεταξύ του Α.Ο. Διλινάτων και του Α.Π.Σ. Πυλαριακού για την 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Με αυτή την νίκη η ομάδα του Πυλαριακού βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας με διαφορά 4 πόντων από την 5η θέση που βρίσκεται η ομάδα της Πρόννης. Με αυτή την ήττα η ομάδα των Διλινάτων παραμένει στην 3η θέση της βαθμολογίας 5 πόντους μακριά από την 2η θέση όπου βρίσκεται η ομάδα της Εικοσιμίας.
Ο αγώνας ξεκίνησε με την ομάδα του Πυλαριακού να βρίσκει την πρώτη ευκαιρία του παιχνιδιού στο 2ο λεπτό και να “ζεσταίνει” το παιχνίδι όμως το σουτ από μακρινή απόσταση θα περάσει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Στην συνέχεια και στο 3ο λεπτό του αγώνα τα Διλινάτα θα απαντήσουν στην ευκαιρία με μια κεφαλιά μετά από κόρνερ όμως ο τερματοφύλακας θα είναι στην σωστή θέση και θα μπλοκάρει. Μια πολύ σημαντική ευκαιρία θα έρθει στο 8ο λεπτό για τα Διλινάτα με μια συρτή μπαλιά στην μικρή περιοχή με την πρώτη αποπήρα για σουτ να μην πετυχαίνει όμως σε δεύτερο χρόνο θα γίνει το σουτ και θα περάσει δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι. Τελικά την λευκή ως τώρα ισοπαλία θα σπάσει η ομάδα του Πυλαριακού στο 22ο λεπτό με μια προσπάθεια από τα δεξιά θα γίνει η μπαλία από το ύψος της μεγάλης περιοχής και με γυριστό σουτ ο τερματοφύλακας θα νικηθεί και θα γίνει το 0-1. Λίγα λεπτά αργότερα στο 28ο λεπτό πάλι ο Πυλαριακός θα βρει το γκολ με μια πολύ καλή μπαλιά από το κέντρο του γηπέδου η μπάλα θα περάσει όλη την αμυντική γραμμή θα και με τον επιθετικό του Πυλαριακού να βρίσκεται τετ α τετ με τον τερματοφύλακα θα τον πλασάρει και θα γίνει το 0-2. Τα Διλινάτα θα προσπαθήσουν με μιαν στημένη φάση ένα φάουλ να αλλάξουν το σκορ στο 40ο λεπτό0 όμως ο τερματοφύλακας θα μπλοκάρει.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα των Διλινάτων θα παλέψει για να βρει το γκολ της μείωσης του σκορ και θα το βρει στο 73ο λεπτό αρχικά με μια ψηλοκρεμαστή μπαλιά και μια κεφαλιά πάσα στην μικρή περιοχή η πρώτη προσπάθεια για τέρμα δεν θα φέρει το γκολ όμως με την δεύτερη με ένα πλασέ στην αριστερή γωνιά θα νικήσει τον τερματοφύλακα και θα κάνει το σκορ 1-2. Στο 85ο λεπτό ο Πυλαριακός θα βρει και 3ο γκολ με μια επίθεση που θα ξεκινήσει από το κέντρο του γηπέδου θα γίνει η κάθετη μπαλιά στην μεγάλη περιοχή και εκεί η μπάλα θα βρεθεί για 3η φορά στα δίχτυα κάνοντας το 1-3. Τα Διλινάτα θα πετύχουν στο 89ο λεπτό ξανά γκολ με ένα σουτ που θα έρθει από απομάκρυνση μιας μπαλιάς η μπάλα θα στρωθεί στην περιοχή και από εκεί με πλασέ θα γίνει το τελικό 2-3
Ο φακός του kefalonitis βρέθηκε εκεί και σας παρουσιάζει φωτογραφικό υλικό και αποσπάσματα.
Επιτρέπεται η αναδημοσίευση των πρωτότυπων άρθρων του kefalonitis σε άλλες ιστοσελίδες αποκλειστικά μέχρι του 50% του υλικού του άρθρου (κείμενο και φωτογραφίες), αναφορά πηγής, καθώς LINK ανακατεύθυνσης στο πρωτότυπο άρθρο.
Επιτρέπεται η αναδημοσίευση φωτογραφιών από την σελίδα του kefalonitis για προσωπική χρήση (social media) αποκλειστικά χωρίς την αφαίρεση του λογότυπου του kefalonitis. Σε περίπτωση που επιθυμείτε να χρησιμοποιήσετε κάποια φωτογραφία χωρίς λογότυπο, μπορείτε να επικοινωνήσετε στο info@kefalonitis.com
ΑΘΛΗΤΙΚΑ
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Μήτογλου για την Τελετή έναρξης: «Από την αρχή θέλαμε όλοι να είμαστε εκεί είναι τεράστια τιμή»
ΠΑΟΚ: Τα πλάνα του Ραζβάν Λουτσέσκου για το πρώτο παιχνίδι για το Champions League
Νίκος Γκάλης: Η ζωή και η αθλητική του πορεία
9 ος στην Ευρώπη ο Χάρης Αλιβιζάτος
Ελ Καμπί: «Ο Ολυμπιακός είναι η οικογένειά μας, θέλουμε να καταφέρουμε κάτι καλό φέτος για τα 100 χρόνια»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)