Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Πρόγραμμα εκδηλώσεων Μνήμης της 14ης Σεπτεμβρίου ''Ημέρα Εθνικής Μνήμης"
Θέμα.: Οργάνωση εκδηλώσεων Μνήμης της 14ης Σεπτεμβρίου ‘‘ Ημέρα Εθνικής Μνήμης της γενοκτονίας των Ελλήνων της Μικράς Ασίας’’. Σύμφωνα με το Π.Δ. 304/2001 ‘‘Οργάνωση εκδηλώσεων Μνήμης της 14ης Σεπτεμβρίου’’ …
( ΦΕΚ 207/Α/21-9-2001), με το οποίο έχει καθορισθεί με λεπτομέρεια το περιεχόμενο των εκδηλώσεων για την ημέρα αυτή, ο τρόπος οργάνωσης κ.λ.π., σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 2 του ανωτέρω Π.Δ., ο φετινός εορτασμός θα γίνει την 19η Σεπτεμβρίου 2004 ημέρα Κυριακή. Το πρόγραμμα εκδηλώσεων στο Αργοστόλι, αποστέλλεται συνημμένα. ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ Αναλυτικά το πρόγραμμα των εκδηλώσεων περιλαμβάνει τα εξής: Ώρα 10.30π.μ.: Επίσημη Δοξολογία στον Μητροπολιτικό Ναό Ευαγγελιστρίας και εκφώνηση του πανηγυρικού της Ημέρας. Ώρα 11.00π.μ.: Επιμνημόσυνη Δέηση και κατάθεση στεφάνων στο Μνημείο των Πεσόντων στον κήπο του Νάπιερ από τις πολιτικές και στρατιωτικές αρχές του τόπου και τους εκπροσώπους των προσφυγικών σωματείων, πολιτικών κομμάτων, αντιστασιακών οργανώσεων, οργανώσεων γυναικών και όποιον εκπρόσωπο νομικού προσώπου θελήσει να τιμήσει την εκδήλωση. Καλούνται να παρευρεθούν: Οι πάγιοι αποδέκτες των προγραμμάτων επίσημων εορτών και εκδηλώσεων κατά την συνηθισμένη τάξη και οι πολίτες. Τα της ιεροτελεστίας παρακαλείται να ρυθμίσει η Ιερά Μητρόπολις Κεφαλληνίας και τα της τάξης η Αστυνομική Διεύθυνση Κεφαλληνίας. Τελετάρχης ορίζεται ο κ. Διονύσιος Ραζής Διευθυντής του Δημοτικού Γηροκομείου Αργοστολίου. Δηλώσεις για καταθέσεις στεφάνων στο τηλέφωνο 26710 – 24282 μέχρι και την Παρασκευή 17 Σεπτεμβρίου 2004.
Ο ΝΟΜΑΡΧΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ ΛΕΥΚΑΔΙΤΗΣ
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)