Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Επιστημονικό συνέδριο στην Ιακωβάτειο βιβλιοθήκη](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2024%2F04%2Fimages-3.jpeg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=378f66dc)
![Επιστημονικό συνέδριο στην Ιακωβάτειο βιβλιοθήκη](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2024%2F04%2Fimages-3.jpeg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=f2fbab6f)
Επιστημονικό συνέδριο στην Ιακωβάτειο βιβλιοθήκη
Αγαπητοί εκπρόσωποι των τοπικών έντυπων, ραδιοφωνικών και ηλεκτρονικών ΜΜΕ,
Σας προσκαλούμε στο Ληξούρι, στην κεντρική αίθουσα του Μουσείου Ληξουρίου, όπου στεγάζεται τα τελευταία χρόνια η Ιακωβάτειος Βιβλιοθήκη, την Τρίτη, 9 Απριλίου 2024 και ώρα 11.30 π.μ., προκειμένου η Διευθύντρια της Ιακωβατείου Βιβλιοθήκης Δώρα Ζαφειράτου και ο Πρόεδρος του Εφορευτικού Συμβουλίου Πέτρος Πετράτος να σας ενημερώσουν για το Επιστημονικό Συνέδριο, που διοργανώνει στο Ληξούρι η Βιβλιοθήκη μας στις 12, 13 και 14 Απριλίου με θέμα «Ιακωβάτειος Βιβλιοθήκη: παρελθόν – παρόν – μέλλον». Θα μας χαροποιήσει η παρουσία σας, η οποία προφανώς θα συμβάλει στην ανάδειξη του Συνεδρίου της Βιβλιοθήκης μας.
Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων. Με εκτίμηση Για την Ιακωβάτειο Βιβλιοθήκη Πέτρος Πετράτος Πρόεδρος του Εφορευτικού Συμβουλίου της Ιακωβατείου Βιβλιοθήκης
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ
«ΠΕΣΣΑΔΕΙΑ 2024»: Ημέρες Τέχνης και Λόγου
Δήμος Αργοστολίου: Δωρεάν εξέταση σακχάρου για τους πολίτες
Ο απολαυστικός Γιάννης Σερβετάς και οι insta αναρτήσεις για την Κεφαλονιά
Δήμος Σάμης: Κουτάβια για υιοθεσία
Τι κρύβει η επιθυμία να τρώτε, μασάτε παγάκια
Οι torrent εφαρμογές είναι πλέον διαθέσιμες και στα iPhone
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)