Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Αφιέρωμα στον Λαυρέντη Μαχαιρίτσα στο Δημοτικό θέατρο Αργοστολίου «Ο Κέφαλος»
ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ “Ο ΚΕΦΑΛΟΣ”
ΣΑΒΒΑΤΟ 30 ΜΑΡΤΙΟΥ στις 21.00
ΕΡΜΗΝΕΥΟΥΝ: Διονύσης Τσακνής
Κίτρινα Ποδήλατα
Steve Tesser
Ένας από τους σημαντικότερους τραγουδοποιούς της γενιάς του, ο Διονύσης Τσακνής συναντά τα αδέλφια Γιώργο και Αλέξανδρο Παντελιά, που ακολουθούν με συνέπεια και αντοχή στο χρόνο, το δικό τους μονοπάτι στην ιστορία της ελληνικής ροκ μουσικής σκηνής, με τα «Κίτρινα
Ποδήλατά» τους.
Αγαπημένοι φίλοι, που έχουν στο ενεργητικό τους συνεργασίες με τον Λαυρέντη Μαχαιρίτσα. Τέσσερα σχεδόν χρόνια μετά το «φευγιό» του (στις 9 Σεπτεμβρίου 2019), από κοινού στη σκηνή θα ερμηνεύσουν αγαπημένα τραγούδια από το πλούσιο ρεπερτόριό του, τραγούδια που λατρεύτηκαν, ακούγονται και τραγουδιούνται από όλους.
Μαζί τους οι μουσικοί – φίλοι και συνεργάτες του Λαυρέντη Μαχαιρίτσα: Νίκος Καλαντζάκος (πιάνο), Ηλίας Παρασκευόπουλος (τύμπανα), Steve Tesser (ηλεκτρική κιθάρα), Αντώνης Καλαντζάκος (ηλεκτρικό μπάσο) και ο υπεύθυνος ήχου Κώστας Κυριακίδης
Σε ένα αφιέρωμα στη μνήμη αλλά και στο έργο του Λαυρέντη Μαχαιρίτσα, τραγούδια που εξακολουθούν ασταμάτητα να παίζονται, ως δήλωση συνεχούς παρουσίας: «μα υπάρχω ακόμα, είμαι ακόμα εδώ»…
Τιμές εισιτηρίων:
Γενική Είσοδος 20 Ευρώ – Μειωμένο 17 Ευρώ (Ανέργων – Φοιτητών – Αμέα)
Προπώληση εισιτηρίων στο Δημοτικό Θέατρο «ΚΕΦΑΛΟΣ» & more.com by
viva.
Τμήμα Πολιτισμού Δήμου Αργοστολίου