Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Γιορτή Κρεατόπιτας στα Τζαννάτα με τον Άγγελο Ανδρεάτο και την Ελευθερία Edwards](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2023%2F08%2FFB_IMG_1693114271269.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=47114b82)
![Γιορτή Κρεατόπιτας στα Τζαννάτα με τον Άγγελο Ανδρεάτο και την Ελευθερία Edwards](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2023%2F08%2FFB_IMG_1693114271269.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=c1bb15a8)
Γιορτή Κρεατόπιτας στα Τζαννάτα με τον Άγγελο Ανδρεάτο και την Ελευθερία Edwards
Τεράστια επιτυχία είχε η γιορτή κρεατόπιτας στα Τζαννάτα με τον Άγγελο Ανδρεάτο και την Ελευθερία Edwards!
Φαίνεται πως ο κόσμος της Κεφαλονιάς μας φέτος το έχει ρίξει στα παντός τύπου πανηγύρια.
Δεν εξηγείται αλλιώς η δημόσια δήλωση του Προέδρου του Πολιτιστικού Συλλόγου Τζαννάτων και υποψηφίου Δημοτικού Συμβούλου Γιάννη Πετράτου στους παρευρισκόμενους στην γιορτή κρεατόπιτας των Τζαννάτων το Σαββατόβραδο πως η παραδοσιακή αυτή πλέον ετήσια εκδήλωση στα Τζαννάτα είχε διπλάσιο κόσμο από πέρυσι!
Πλήθος κόσμου σε επίπεδα ρεκόρ να σας υπενθυμίσω είχε συμμετάσχει και στη γιορτή του Σωτήρος στον Πόρο Κεφαλονιάς αλλά και σε άλλα μέρη της Κεφαλονιάς μας φέτος!
Εκτός από την παραπάνω δήλωση ο Γιάννης Πετράτος ευχήθηκε καλή επιτυχία σ’ όλους τους συνυποψηφίους πολιτικούς που παραβρέθηκαν στη γιορτή κρεατόπιτας των Τζαννάτων, λέγοντας μας πως επιδίωξη του Πολιτιστικού Συλλόγου Τζαννάτων είναι ο κόσμος να μένει ευχαριστημένος και γι’ αυτό τους τιμά με την παρουσία του. Δίνοντας ακόμη ραντεβού με τον κόσμο και του χρόνου!
Ακόμα, όπως μας είπε ο εκ των διοργανωτών μέλος του Πολιτιστικού Συλλόγου Τζαννάτων Ανδρέας Γαβριελάτος η παραδοσιακή γιορτή κρεατόπιτας των Τζαννάτων είναι μια μοναδική γιορτή γευσιγνωσίας στην Κεφαλονιά η οποία προσπαθεί να εναρμονιστεί και να μεταλαμπαδεύσει στον κόσμο τη λαϊκή Τζαννιώτικη γευσιγνωσία. Η οποία είναι πλούσια και σε άλλα φαγητά όπως η στραπατσάδα, το κοκκινιστό με σβήσιμο με κρασί και τα τσιγαρίδια!
Ταλαντούχοι τραγουδιστές της βραδιάς που ξεσήκωσαν τον κόσμο με τα τραγούδια τους στο χορό και τη διασκέδαση ήταν ο σπουδαίος Άγγελος Ανδρεάτος και η μοναδική Ελευθερία Edwards με την μπάντα τους!
Από τους επίσημους παραβρέθηκαν οι δημοσιογράφοι Ανδρέας Κωνσταντάτος, Βάνια Σαμόλη και ο εκτελών χρέη δημοσιογράφου Πρόεδρος του Συλλόγου Κεφαλλήνων Καναδά “Αίνος” Απόστολος Αγγούριας!
Από τους πολιτικούς παραβρέθηκαν μεταξύ των άλλων ο Δήμαρχος Αργοστολίου Θεόφιλος Μιχαλάτος και ο Αντιδήμαρχος Ελειού Πρόννων και Τουρισμού Νίκος Κουρκουμέλης, ο υποψήφιος αλλά και πρώην Περιφερειάρχης Θεόδωρος Γαλιατσάτος, ο υποψήφιος Δήμαρχος αλλά και τέως Δήμαρχος και Βουλευτής Αλέξανδρος Παρίσης, οι υποψήφιοι Περιφερειακοί Σύμβουλοι Λευτέρης Στελλάτος, Ελένη Παπαναστασάτου, Βικτωρία Αλεξανδράτου, Σωτήρης Κουρής, Σπύρος Γαλιατσάτος, Γιάννης Βαρούχας και Γιώργος Διαμαντάτος, οι υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι Σπύρος Σαμούρης, Αργύρης Γαβριελάτος και Αριστοτέλης Μπατιστάτος καθώς και ο Πρόεδρος της Αγίας Ειρήνης Μιχάλης Τότολος!
Τέλος, ξεχωριστή εύφημη μνεία πρέπει να γίνει και στους ακούραστους εθελοντές του Πολιτιστικού Συλλόγου Τζαννάτων (ανάμεσα τους και παιδιά) που φρόντισαν να μη λείψει τίποτα από τον κόσμο!
Σπύρος Καγκάδης
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
Συνέντευξη τύπου των διοργανωτών του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Beach Volley Κ-22
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)