Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Διήμερο δράσεων επαγγελματικού προσανατολισμού στην Ιθάκη](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2024%2F04%2F%CE%91%CF%86%CE%AF%CF%83%CE%B1-%CE%B3%CE%BF%CE%BD%CE%B5%CE%AF%CF%82_page-0001.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=a9291210)
![Διήμερο δράσεων επαγγελματικού προσανατολισμού στην Ιθάκη](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2024%2F04%2F%CE%91%CF%86%CE%AF%CF%83%CE%B1-%CE%B3%CE%BF%CE%BD%CE%B5%CE%AF%CF%82_page-0001.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=5be4afd6)
Διήμερο δράσεων επαγγελματικού προσανατολισμού στην Ιθάκη
Αξιότιμες κυρίες και κύριοι,
Το Εργαστήριο Συμβουλευτικής Επιστήμης και Επαγγελματικής Σταδιοδρομίας του Παιδαγωγικού Τμήματος Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, στο πλαίσιο της κοινωνικής του δράσης «Διερεύνησε,
Σχεδίασε, Δράσε για τη Σταδιοδρομία σου!», θα πραγματοποιήσει στην Ιθάκη, στις 14 & 15 Απριλίου 2024, δράσεις επαγγελματικού προσανατολισμού για μαθητές Γ΄ Γυμνασίου , Γενικού & Επαγγελματικού Λυκείου, εκπαιδευτικούς και γονείς μαθητών όλων των βαθμίδων.
Η δράση υλοποιείται υπό την αιγίδα του Δήμου Ιθάκης και με την υποστήριξη της Δ.Δ.Ε. Κεφαλληνίας και του Υπεύθυνου Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού Δημήτρη Ζαβιτσιάνου.
Περιμένουμε να καλωσορίσουμε στην Ιθάκη και ευχαριστούμε προκαταβολικά:
την κ. Κατερίνα Αργυροπούλου, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Επαγγελματικού Προσανατολισμού και Λήψης Επαγγελματικών Αποφάσεων του Παιδαγωγικού Τμήματος Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, Διευθύντρια Εργαστηρίου ΕΚΠΑ & την Επιστημονική της Ομάδα αποτελούμενη από τους Ασπασία Καραβία, Σύμβουλο Σταδιοδρομίας και Επαγγελματικού Προσανατολισμού, MSc., Επιστημονική Συνεργάτη ΕΚΠΑ Αριστείδη Λορέντζο, Ψυχολόγο, Σύμβουλο Σταδιοδρομίας και Επαγγελματικού Προσανατολισμού, MSc., Επιστημονικό Συνεργάτη ΕΚΠΑ/ Νέλλη Μπέλκη, Φιλόλογο, Σύμβουλο Σταδιοδρομίας και Επαγγελματικού Προσανατολισμού, MSc., Επιστημονική Συνεργάτη ΕΚΠΑ / Ολυμπία Χαϊδεμενάκη, Σύμβουλο Σταδιοδρομίας και Επαγγελματικού Προσανατολισμού, MSc., Επιστημονική Συνεργάτη ΕΚΠΑ.
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/04/ΔΡΑΣΗ.ΣΕΠ.ΙΘΑΚΗ_ΑΦΙΣΑ-878x1024.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/04/Ενημέρωση-εργαστήριο-εκπαιδευτικοί_page-0001-724x1024.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/04/Αφίσα-γονείς_page-0001-724x1024.jpg)
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
Συνέντευξη τύπου των διοργανωτών του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Beach Volley Κ-22
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)