Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Διονύσιος Λαυράγκας: ένας πολυπράγμων μουσικός](/wp-content/themes/yootheme/cache/85/%CE%A3%CF%84%CE%B9%CE%B3%CE%BC%CE%B9%CF%8C%CF%84%CF%85%CF%80%CE%BF-%CE%BF%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82-2024-05-22-110234-857b5809.png)
![Διονύσιος Λαυράγκας: ένας πολυπράγμων μουσικός](/wp-content/themes/yootheme/cache/86/%CE%A3%CF%84%CE%B9%CE%B3%CE%BC%CE%B9%CF%8C%CF%84%CF%85%CF%80%CE%BF-%CE%BF%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82-2024-05-22-110234-86802aef.png)
Διονύσιος Λαυράγκας: ένας πολυπράγμων μουσικός
Το Ωδείο Αθηνών θα πραγματοποιήσει 23 και 24 Μαΐου 2024, διημερίδα πάνω στο έργο του Διονυσίου Λαυράγκα, που ήταν από τους πρωτοπόρους της ελληνικής εθνικής μουσικής και μελοδραματικής παραγωγής.
Αξίζει να πραγματοποιηθεί μια διαδικτυακή επικοινωνία: Για τους μουσικούς του νησιού μας, των φιλαρμονικών μας, για τους μαέστρους και για κάθε ενδιαφερόμενο, ώστε να ενημερωθούν για την σπουδαία αυτή πολυπράγμονα προσωπικότητα, που συντέλεσε τα μέγιστα πάνω στην ελληνική μουσική.
Είναι μια ευκαιρία, σημαντική αυτή η διημερίδα, που μας δείχνει πως κάτι ανάλογο θα μπορούσε να πραγματοποιηθεί κατά την καλοκαιρινή περίοδο και στο νησί μας (περισσότερο με τον χαρακτήρα των καλλιτεχνικών εκδηλώσεων), πάνω στον σπουδαίο μας Λαυράγκα.
Είναι μια ευκαιρία να ξεκινήσει πάλι η συζήτηση με θέμα « Το Άλσος Λαυράγκα » στα Ραζάτα, ώστε να επικαιροποιηθεί και υλοποιηθεί η υπάρχουσα μελέτη του χώρου, ώστε για να πραγματοποιούνται πνευματικές και καλλιτεχνικές εκδηλώσεις ευρύτερα για τον επτανησιακό μας πολιτισμό.
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/05/Λαυράγκας-φωτό-1-786x1024.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/05/Πρόγραμμα-copy-721x1024.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/05/Φεστιβάλ-copy.jpg)
Δείτε παρακάτω ο πρόγραμμα:
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/05/Στιγμιότυπο-οθόνης-2024-05-22-110234-785x1024.png)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/05/Στιγμιότυπο-οθόνης-2024-05-22-110247-742x1024.png)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/05/Στιγμιότυπο-οθόνης-2024-05-22-110300-755x1024.png)
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
Συνέντευξη τύπου των διοργανωτών του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Beach Volley Κ-22
Συναυλία της Φιλαρμονικής Δήμου Αργοστολίου «Διονύσιος Λαυράγκας» στον κήπο Νάπιερ
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)