Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Εκδήλωση παρουσίασης προγραμμάτων της Δ.Δ.Ε. Κεφαλληνίας 2023-2024 @Κέφαλος [15.05.2024] 2η Μέρα](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2FS7409687.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=efd49167)
![Εκδήλωση παρουσίασης προγραμμάτων της Δ.Δ.Ε. Κεφαλληνίας 2023-2024 @Κέφαλος [15.05.2024] 2η Μέρα](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2FS7409687.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=773c41a2)
Εκδήλωση παρουσίασης προγραμμάτων της Δ.Δ.Ε. Κεφαλληνίας 2023-2024 @Κέφαλος [15.05.2024] 2η Μέρα
Πραγματοποιήθηκε σήμερα το πρωί η δεύτερη εκδήλωση παρουσίασης προγραμμάτων (Αγωγής Υγείας, Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, Πολιτιστικών Θεμάτων και Αγωγής Σταδιοδρομίας) της Δ.Δ.Ε. Κεφαλληνίας για το έτος 2023-2024 στο Δημοτικό θέατρο Αργοστολίου «Ο Κέφαλος».
Σήμερα τη εκδήλωση πλαισίωσαν τα Λύκεια της Δ.Δ.Ε. Κεφαλληνίας.
Επιπλέον πραγματοποιήθηκε το STEM Quake, ένα αφιέρωμα για το φαινόμενο του σεισμού, όπου παρουσιάστηκε το πρόγραμμα MYSTIQUE: “Εξιχνιάζοντας τα μυστήρια των σεισμών μέσω ενός καινοτόμου εκπαιδευτικού ταξιδιού’’. Το αφιέρωμα περιλάμβανε ομιλίες σχετικές με τους σεισμούς στην Κεφαλονιά, την προστασία από αυτούς και έκθεση των έργων των μαθητών που συμμετείχαν
στη δράση αυτή.
Στον χώρο της εκδήλωσης υπήρχε παράλληλα Έκθεση Μαθητικής Φωτογραφίας των σχολείων που συμμετέχουν στο Τοπικό Θεματικό Δίκτυο: «Γεωπάρκο Κεφαλονιάς και Ιθάκης: Φύση και Πολιτισμός».
Τέλος, στην εκδήλωση συμμετείχαν δύο συνεργαζόμενοι Φορείς στο πλαίσιο των Προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων:
Η Μονάδα Διαχείρισης Εθνικών Πάρκων Ζακύνθου, Αίνου και Προστατευόμενων Περιοχών Ιονίων Νήσων του Ο.ΦΥ.ΠΕ.Κ.Α. – Παράρτημα Αργοστολίου και
Το Κέντρο Πρόληψης των Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας Κεφαλληνίας και Ιθάκης «Απόπλους».
Ο φακός του kefalonitis βρέθηκε εκεί και σας παρουσιάζει φωτογραφικό υλικό και αποσπάσματα.
Επιτρέπεται η αναδημοσίευση των πρωτότυπων άρθρων του kefalonitis σε άλλες ιστοσελίδες αποκλειστικά μέχρι του 50% του υλικού του άρθρου (κείμενο και φωτογραφίες), αναφορά πηγής, καθώς LINK ανακατεύθυνσης στο πρωτότυπο άρθρο.
Επιτρέπεται η αναδημοσίευση φωτογραφιών από την σελίδα του kefalonitis για προσωπική χρήση (social media) αποκλειστικά χωρίς την αφαίρεση του λογότυπου του kefalonitis. Σε περίπτωση που επιθυμείτε να χρησιμοποιήσετε κάποια φωτογραφία χωρίς λογότυπο, μπορείτε να επικοινωνήσετε στο info@kefalonitis.com.
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
Συνέντευξη τύπου των διοργανωτών του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Beach Volley Κ-22
Συναυλία της Φιλαρμονικής Δήμου Αργοστολίου «Διονύσιος Λαυράγκας» στον κήπο Νάπιερ
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)