Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![«Η ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ» με τον Γιώργο Κιμούλη στο Δημοτικό Θέατρο Κέφαλος](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2023%2F01%2F6f-1.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=955ffd49)
![«Η ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ» με τον Γιώργο Κιμούλη στο Δημοτικό Θέατρο Κέφαλος](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2023%2F01%2F6f-1.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=73d2f318)
«Η ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ» με τον Γιώργο Κιμούλη στο Δημοτικό Θέατρο Κέφαλος
Η Εταιρεία « ΠΟΛΙΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ» ΑΜΚΕ (αριθμός μητρώου πολιτιστικών φορέων 20742) θα παρουσιάσει στη πόλη της Κεφαλονιάς, στο Δημοτικό Θέατρο Κέφαλος, την Παρασκευή 13 Ιανουαρίου 2023 τη θεατρική παράσταση του Stephen Belber «Η ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ» σε σκηνοθεσία Γιώργου Κιμούλη, με πρωταγωνιστές τον ίδιο το Γιώργο Κιμούλη, την Άννα Μονογιού και τον Στάθη Παναγιωτίδη. Τη μουσική έγραψε ο Διονύσης Τσακνής, τα δε κουστούμια επιμελήθηκε η Σοφία Νικολαΐδη.
Η παράσταση παρουσιάστηκε στη Θεσσαλονίκη, στο θέατρο ΑΜΑΛΙΑ, από τις 8 Δεκεμβρίου 2022 έως 8 Ιανουαρίου 2023, αποσπώντας διθυραμβικές κριτικές και στη συνέχεια θα παρουσιαστεί το Φεβρουάριο στην Αθήνα, στο θέατρο Βικτώρια.
Ένας ηλικιωμένος πρώην διάσημος χορογράφος, ο οποίος έχει αποσυρθεί πλέον από την ενεργό δράση και τώρα ζει εντελώς μοναχικά, δέχεται στο χώρο του, την επίσκεψη ενός ζευγαριού που του ζητά μία συνέντευξη για το πώς λειτουργούσε ο καλλιτεχνικός χώρος στη δική του εποχή. Καθώς όμως εξελίσσεται η “συνέντευξη” αυτή, ο μοναχικός χορογράφος αναγκάζεται να έρθει αντιμέτωπος μ’ ένα μεγάλο θαμμένο μυστικό του παρελθόντος του.
H “Συνάντηση” είναι έργο που αποδεικνύει πως κανενός το παρελθόν δεν μπορεί διαγραφεί, υπενθυμίζοντας τη φράση του Σαίξπηρ στην Τρικυμία: “Το παρελθόν είναι πρόλογος”.
Απευθυνόμαστε λοιπόν σε εσάς, έναν σημαντικό φορέα, μια σημαντική υπηρεσία, μια δυναμική επιχείρηση για τη πόλη της Κεφαλονιάς, μα και την ευρύτερη περιοχή, για να προσφέρουμε σε όλους τους εργαζόμενους, τα μέλη σας και τις οικογένειες τους, τη δυνατότητα να παρακολουθήσουν τη παράσταση αυτή έναντι αντιτίμου εισιτηρίου 10 ευρώ έκαστος, αντί της τιμής των 15 και 13 ευρώ αντίστοιχα που κοστίζουν τα εισιτήρια της παράστασης, είτε διαδικτυακά είτε στα σημεία προπώλησης.
Μια ενέργεια η οποία, σε κάθε περίπτωση, δεν θα αποτελεί ένα μεμονωμένο γεγονός, αλλά επειδή διέπεται από μια ιδιαίτερη φιλοσοφία της σχέσης καλών θεατρικών παραστάσεων και της παρουσίασης τους στο σύνολο, αν είναι δυνατόν των περιφερειακών πόλεων της πατρίδας μας, θα έχει συνέχεια, ώστε να δοθεί η δυνατότητα σε όσο το δυνατόν περισσότερους ανθρώπους να γνωρίσουν το Ελληνικό θέατρο και τους ανθρώπους του.
Δεν απαιτείται κάποιο πιστοποιητικό έγγραφο, παρά μόνο η αναφορά του φορέα, του συλλόγου ή της επιχείρησης για τη κράτηση και τη παραλαβή του εισιτηρίου από το ταμείο του θεάτρου την ημέρα της παράστασης. Λόγω περιορισμένων θέσεων απαιτείται προ κράτηση στα τηλ. 2310842509 & 6934-053441 (Κατσίκας Θανάσης)
Με εκτίμηση, για την εταιρεία «ΠΟΛΙΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ» Κατσίκας Θανάσης
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
Συνέντευξη τύπου των διοργανωτών του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Beach Volley Κ-22
Συναυλία της Φιλαρμονικής Δήμου Αργοστολίου «Διονύσιος Λαυράγκας» στον κήπο Νάπιερ
Εικαστική Έκθεση στον Θαλασσόμυλο by Jeannie K
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
Συνέντευξη τύπου των διοργανωτών του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Beach Volley Κ-22
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)