Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Θεατροποιημένη συναυλία «Εγώ, ο Διονύσιος Λαυράγκας» στο Άλσος Λαυράγκα Ραζάτα [16.07.2022]](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F07%2FDSC08176.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=61d1339d)
![Θεατροποιημένη συναυλία «Εγώ, ο Διονύσιος Λαυράγκας» στο Άλσος Λαυράγκα Ραζάτα [16.07.2022]](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F07%2FDSC08176.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=e9c5987d)
Θεατροποιημένη συναυλία «Εγώ, ο Διονύσιος Λαυράγκας» στο Άλσος Λαυράγκα Ραζάτα [16.07.2022]
Μια θεατροποιημένη συναυλία υψηλού επιπέδου πραγματοποιήθηκε το Σάββατο το βράδυ στο Άλσος Λαυράγκα στα Ραζάτα, όπου είναι και η κατοικία που έζησε ο Διονύσιος Λαυράγκας. Η συναυλία που ήταν αφιερωμένη στον Διονύσιο Λαυράγκα και την γέννηση του Ελληνικού Μελοδράματος, ήταν πραγματικά ένα εντυπωσιακό θέαμα.
Το δραματοποιημένο κείμενο επιμελήθηκε Ελένη Στασινού. Ο ηθοποιός Γιώργος Κοντίρης είχε τον ρόλο του αφηγητή της αυτοβιογραφίας του Διονύσιου Λαυράγκα, ο οποίος ενσάρκωσε εξαιρετικά τον θεμελιωτή του Ελληνικού Μελοδράματος.
Εργά του Διονύσιου Λαυράγκα ερμήνευσαν οι καταξιωμένοι μενώδοι της Εθνικής Λυρικής Σκηνής Ειρήνη Καραγιάννη μέτζο σοπράνο και ο Γιώργος Γερακιανάκης τενόρος, στο πιάνο τους συνόδευσε ο Δημήτρης Γιάκας. Την συναυλία άνοιξε η κυρία Άδα Σιμάτου ερμηνεύοντας στο πιάνο ένα απόσπασμα από την όπερα του Βέρντι, «Αΐντα» που συνόδευε σε όλα τα χρόνια της ζωής του τον Διονύσιο Λαυράγκα.
Το Kefalonitis βρέθηκε εκεί και σας προσφέρει φωτογραφικό υλικό και βίντεο με αποσπάσματα από την συναυλία.
Επιτρέπεται η αναδημοσίευση των πρωτότυπων άρθρων του kefalonitis σε άλλες ιστοσελίδες αποκλειστικά μέχρι του 50% του υλικού του άρθρου (κείμενο και φωτογραφίες), αναφορά πηγής, καθώς LINK ανακατεύθυνσης στο πρωτότυπο άρθρο (ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ).
Επιτρέπεται η αναδημοσίευση φωτογραφιών από την σελίδα του kefalonitis για προσωπική χρήση (social media) αποκλειστικά χωρίς την αφαίρεση του λογότυπου του kefalonitis. Σε περίπτωση που επιθυμείτε να χρησιμοποιήσετε κάποια φωτογραφία χωρίς λογότυπο, μπορείτε να επικοινωνήσετε στο info@kefalonitis.com
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
Συνέντευξη τύπου των διοργανωτών του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Beach Volley Κ-22
Συναυλία της Φιλαρμονικής Δήμου Αργοστολίου «Διονύσιος Λαυράγκας» στον κήπο Νάπιερ
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)