Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Πατρινό Καρναβάλι: 12ος Διαδικτυακός Κρυμμένος Θησαυρός](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2023%2F01%2Freceived_775652830458556-2.jpeg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=4ebd1847)
![Πατρινό Καρναβάλι: 12ος Διαδικτυακός Κρυμμένος Θησαυρός](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2023%2F01%2Freceived_775652830458556-2.jpeg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=dac19fd3)
Πατρινό Καρναβάλι: 12ος Διαδικτυακός Κρυμμένος Θησαυρός
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2023/01/received_775652830458556-3-1024x535.jpeg)
Ξεκινά το παιχνίδι του 12 ου Διαδικτυακού Κρυμμένου Θησαυρού με τίτλο Who you gonna call?. Ένα γεγονός φέρνει αναταραχή στην Πάτρα του 1953. Περίεργα πράγματα αρχίζουν να συμβαίνουν στους σκοτεινούς δρόμους της… Περίεργοι ήχοι ηχούν από δυσπρόσιτα σημεία της… Απρόσμενοι επισκέπτες που δεν θα φανταζόσουν ποτέ… Αφού ήταν μύθος… ή μήπως όχι;
Το Παιχνίδι θα αρχίσει την Τρίτη 17 Ιανουαρίου 2023 και ώρα 00.01 και θα ολοκληρωθεί στις 23 Φεβρουαρίου 2023 με συγκεκριμένη θεματολογία και αναδίπλωση ιστορίας. Θα αποτελείται από 5 φάσεις παιχνιδιού και την εύρεση του κρυμμένου θησαυρού.
Μετά από διακοπή πέντε χρόνων, το παιχνίδι του Διαδικτυακού Κρυμμένου Θησαυρού στελεχώνει το πρόγραμμα εκδηλώσεων και δράσεων του Πατρινού Καρναβαλιού 2023 και αναμένεται να προσδώσει αύρα ανανέωσης και φρεσκάδα στον θεσμό και πολλές συγκινήσεις στους συμμετέχοντες.
Ο 12 ος Διαδικτυακός Κρυμμένος Θησαυρός του Πατρινού Καρναβαλιού απευθύνεται σε παίχτες Κρυμμένου Θησαυρού τόσο από την Πάτρα όσο και από την υπόλοιπη Ελλάδα αλλά και από το εξωτερικό. Φυσικό επακόλουθο της διεξαγωγής του είναι η επέκταση της προβολής του Κρυμμένου Θησαυρού αλλά και του Πατρινού Καρναβαλιού σε όλα τα μήκη και τα πλάτη της γης. Λόγω της ραγδαίας ανάπτυξης των δικτύων και μέσω κοινωνικής δικτύωσης, ο διαδικτυακός θησαυρός μπορεί να αποτελέσει σημαντικό «εργαλείο» στην εξέλιξη και προώθηση τόσο του παραδοσιακού παιχνιδιού, όσο και γενικά του Πατρινού Καρναβαλιού.
Το παιχνίδι διεξάγεται από την επίσημη ιστοσελίδα του Πατρινού Καρναβαλιού www.carnivalpatras.gr ή από το http://game.carnivalpatras.gr
Επίσης θα μας βρείτε:
- Facebook: https://www.facebook.com/12diadiktiakos
- Instagram: @12osdkth
Η ομάδα του 12 ου Διαδικτυακού Κρυμμένου Θησαυρού: Peter Venkman, Erin Gilbert, Ray Stantz, Egon Spengler
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
Συνέντευξη τύπου των διοργανωτών του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Beach Volley Κ-22
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)