Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Συναυλία «Εμπρός της Ελλάδος Παιδιά» 28η Οκτωβρίου στον “Κέφαλο”](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F10%2Fafisa-kefalos-xarakt.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=56ff8340)
![Συναυλία «Εμπρός της Ελλάδος Παιδιά» 28η Οκτωβρίου στον “Κέφαλο”](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F10%2Fafisa-kefalos-xarakt.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=7a35b447)
Συναυλία «Εμπρός της Ελλάδος Παιδιά» 28η Οκτωβρίου στον “Κέφαλο”
Η Περιφερειακή Ενότητα Κεφαλονιάς & Ιθάκης σας προσκαλεί στη συναυλία «Εμπρός της Ελλάδος Παιδιά», που θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 28 Οκτωβρίου 2022 και ώρα 20:00 στο δημοτικό θέατρο Αργοστολίου «Ο Κέφαλος».
Πρόκειται για μια συναυλία αφιερωμένη στο έπος του ’40 και στα τραγούδια της αξέχαστης τραγουδίστριας της Νίκης, Σοφίας Βέμπο, που έγραψαν ιστορία. Την καλλιτεχνική επιμέλεια της συναυλίας και την ερμηνεία των τραγουδιών υπογράφουν οι καλλιτέχνες Σπύρος & Μάκης Καραβιώτης και Ελευθερία Edwards. Τους τραγουδιστές θα συνοδεύσει εξαμελής ελαφρά ορχήστρα.
Η συναυλία πραγματοποιείται με σκοπό την οικονομική στήριξη της Ένωσης Πολυτέκνων Κεφαλονιάς & Ιθάκης και για τον λόγο αυτό στην είσοδο του θεάτρου θα υπάρχει ένας Κουμπαράς Αγάπης με σκοπό την προαιρετική ενίσχυση της Ένωσης.
Η παρουσία σας θα τιμήσει την εθνική επέτειο του ΟΧΙ, θα ενδυναμώσει τις δραστηριότητες της Περιφέρειας για την προαγωγή της πολιτιστικής μας κληρονομιάς και ταυτόχρονα θα ενισχύσει την Ένωση Πολυτέκνων Κεφαλονιάς & Ιθάκης.
Ο Αντιπεριφερειάρχης Π.Ι.Ν. Σταύρος Τραυλός
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2022/10/afisa-kefalos-724x1024.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2022/10/prosklisi-kefalos-1024x604.jpg)
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
Συνέντευξη τύπου των διοργανωτών του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Beach Volley Κ-22
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)