Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Την Κυριακή 26 Μαρτίου 2023 «Ο Μεμάς και η Ριγγίνα ξαναζούν το ‘21»](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2023%2F03%2F%CE%A7%CF%89%CF%81%CE%AF%CF%82-%CF%84%CE%AF%CF%84%CE%BB%CE%BF-1.png%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=adb267e0)
![Την Κυριακή 26 Μαρτίου 2023 «Ο Μεμάς και η Ριγγίνα ξαναζούν το ‘21»](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2023%2F03%2F%CE%A7%CF%89%CF%81%CE%AF%CF%82-%CF%84%CE%AF%CF%84%CE%BB%CE%BF-1.png%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=f2d25488)
Την Κυριακή 26 Μαρτίου 2023 «Ο Μεμάς και η Ριγγίνα ξαναζούν το ‘21»
Η Θεατρική και μουσική ομάδα του Βαλλιανείου Γενικού Λυκείου Κεραμειών παρουσιάζει την παράσταση «Ο Μεμάς και η Ριγγίνα ξαναζούν το 21» για το κοινό την Κυριακή 26 Μαρτίου 2023 και ώρα 19:00 στο Λυκιαρδοπούλειο Θέατρο του Βαλλιανείου Γενικού Λυκείου Κεραμειών.
Η Ριγγίνα κι ο Μεμάς με τσι κιθάρες τους αφήσανε την ωραία Κεφαλονιά κι επήρανε τα βουνά. Και τι είδανε τα ματάκια τους δε λέγεται… Είδανε, λένε, τα Ορλωφικά, είδανε το Σουλτάνο αυτοπροσώπως,΄ είδανε τους φιλέλληνες, τον σιορ Διονύσιο Σολωμό, τον Κολοκοτρώνη και το Νικηταρά, τη Μπουμπουλίνα, τον Κανάρη, τους εμφύλιους πολέμους, τις Μεγάλες δυνάμεις να κάνουν τα κουμάντα τους, τον κόντε Καποδίστρια, μέχρι και τον Όθωνα με την Αμαλία! Μα δεν χάσανε το κέφι τους. Και τα είδανε όλα, και είπανε κι ένα τραγούδι. Δηλαδή, όχι μόνο ένα…. Ε, εντάξει, δεν σας μαρτυράμε τίποτα άλλο. Η συνέχεια… επί σκηνής! Καλά να περάσετε!
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2023/03/337365816_6096838063737554_9040371570687368574_n.jpg)
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
Συνέντευξη τύπου των διοργανωτών του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Beach Volley Κ-22
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)