Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Anemos restaurant: Party για τα 30 χρόνια στα Καμίνια!!!](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F07%2Fanemos_26.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=00c69061)
![Anemos restaurant: Party για τα 30 χρόνια στα Καμίνια!!!](/wp-content/themes/yootheme/cache/2a/anemos_26-2aa478c7.jpeg)
Anemos restaurant: Party για τα 30 χρόνια στα Καμίνια!!!
Καλοκαίρι του 1992. Στην παραλία μας, τα Καμίνια όπου και παραθερίζαμε οικογενειακώς και τότε δεν διέθετε απολύτως τίποτα από οργάνωση παραλίας, γεννήθηκε η ιδέα να τοποθετηθούν ξαπλώστρες και να δημιουργήσουμε ένα είδος «άνεσης» για την εποχή. Την επόμενη χρονιά, η «άνεση» έγινε πραγματικότητα, δημιουργώντας την καντίνα μας κι έγινε η αρχή για να μπορέσουμε να εξελιχθούμε και να φτάσουμε, σήμερα, 30 χρόνια λειτουργίας.
Με υπομονή, μεράκι και δίνοντας ο καθένας από εμάς τον δικό του αγώνα, φτάσαμε στο σήμερα, με το εστιατόριο Άνεμος ψηλά στο λόφο, το Beach bar και φυσικά την οργανωμένη πλέον παραλία. Η οικογένεια του Άνεμος και οι συνεργάτες μας όλα αυτά τα χρόνια, έχουν ως κύριο μέλημά τους τις άριστες πρώτες ύλες, πλαισιωμένες με την φροντίδα των ανθρώπων της κουζίνας και του προσωπικού της σάλας. Πάντα με την ευγένεια, την καλοσύνη και το χαμόγελο, φροντίζουμε ο ‘Ανεμος να είναι ένας αγαπημένος προορισμός των καλοκαιρινών επισκεπτών της Κεφαλονιάς.
Θέλουμε να ευχαριστήσουμε ειλικρινά και εγκάρδια, όλους τους επισκέπτες μας για την αμέριστη στήριξη τους και κυρίως για την αγάπη και τα χαμόγελα που μας έχουν χαρίσει! Είναι η κινητήριος δύναμή μας καθημερινά, να γινόμαστε καλύτεροι.
Σας ευχαριστούμε!
Με πολλή αγάπη.
Οικογένεια του Άνεμος.
Είμαστε στην παραλία Καμίνια, στην Σκάλα! Και γιόρτασαμε τα 30 χρόνια λειτουργίας μας!
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2022/07/anemos_26-1024x683.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2022/07/anemos_25-1024x683.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2022/07/anemos_24-1024x683.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2022/07/anemos_23-1024x683.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2022/07/anemos_22-1024x683.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2022/07/anemos_21-1024x683.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2022/07/anemos_20-1024x683.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2022/07/anemos_19-1024x683.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2022/07/anemos_18-1024x683.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2022/07/anemos_17-1024x683.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2022/07/anemos_16-1024x683.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2022/07/anemos_15-1024x683.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2022/07/anemos_14-1024x683.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2022/07/anemos_13-1024x683.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2022/07/anemos_12-1024x683.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2022/07/anemos_11-1024x683.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2022/07/anemos_10-1024x683.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2022/07/anemos_09-1024x683.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2022/07/anemos_08-1024x683.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2022/07/anemos_07-1024x683.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2022/07/anemos_06-1024x683.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2022/07/anemos_05-1024x683.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2022/07/anemos_04-1024x683.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2022/07/anemos_03-1024x683.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2022/07/anemos_02-1024x683.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2022/07/anemos_01-1024x683.jpg)
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
Συνέντευξη τύπου των διοργανωτών του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Beach Volley Κ-22
Συναυλία της Φιλαρμονικής Δήμου Αργοστολίου «Διονύσιος Λαυράγκας» στον κήπο Νάπιερ
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)