Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Eγγραφείτε εγκαίρως για τον 12ο Βαλλιάνειο αγώνα δρόμου 2024](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2024%2F03%2FDSC01863.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=78d3dcec)
![Eγγραφείτε εγκαίρως για τον 12ο Βαλλιάνειο αγώνα δρόμου 2024](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2024%2F03%2FDSC01863.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=3e7b2387)
Eγγραφείτε εγκαίρως για τον 12ο Βαλλιάνειο αγώνα δρόμου 2024
ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ 12ου Βαλλιανείου
(Όσοι από εσάς ενδιαφέρεσθε να προσφέρετε ως εθελοντές, στα δρώμενα την ημέρα της διεξαγωγής του αγώνα επικοινωνήστε μαζί μας.)
Ο πολύ αναμενόμενος «12οs ΒΑΛΛΙΑΝΕΙΟΣ» λαϊκός αγώνας δρόμου, είναι προ των πυλών. Ημερομηνία διεξαγωγής του, η 31 η Mαρτίου 2024. Σας περιμένουμε και φέτος να συμμετάσχετε στην κοινή μας προσπάθεια, προετοιμασμένοι, δυναμικοί, με βελτιωμένες επιδόσεις, διάθεση για τρέξιμο, περπάτημα,
ψυχαγωγία.
Αφετηρία- τερματισμός η Κεντρική Πλατεία Αργοστολίου
Κατά τα άλλα τρέχουμε στην κλασσική διαδρομή του αγώνα, από την πλατεία, στον δρόμο με τους Φοίνικες, στο ορφανοτροφείο, προς Φανάρι, όπως την γνωρίσαμε και την αγαπήσαμε αλλά στο ύψος του Βιολογικού, μπροστά από το εστιατόριο του Όσκαρ, με επιτόπου ανατροπή επιστρέφουμε στην πλατεία από την ίδια ακριβώς πορεία. Η διαδρομή είναι βατή, ενδιαφέρουσα, με εξαιρετική θέα, σε ένα ειδυλλιακό πάντρεμα πλούσιας βλάστησης και θαλάσσιου στοιχείου σε μία περιοχή τουριστική και προσφιλής σε όλους τους κατοίκους και τους επισκέπτες.
Διαδρομές για τα παιδιά.
Συγκεκριμένα:
Παιδικοί Αγώνες:
50 Μ
Νήπια έως 5 ετών κορίτσια
Νήπια έως 5 ετών αγόρια
100 Μ
6 και 7 ετών κορίτσια
6 και 7 ετών αγόρια
100 + Μ
8-10 ετών κορίτσια
8-10 ετών αγόρια
11 και 12 ετών κορίτσια
11 και 12 ετών αγόρια
ΔΙΑΔΡΟΜΗ 10ΚΜ
– 13-18 ΕΤΩΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
– 13-18 ΕΤΩΝ ΑΓΟΡΙΑ
– 19- 34 ΕΤΩΝ ΑΝΔΡΕΣ
– 19-34 ΕΤΩΝ ΓΥΝΑΙΚΕΣ
– 35-49 ΕΤΩΝ ΓΥΝΑΙΚΕΣ
– 35-49 ΕΤΩΝ ΑΝΔΡΕΣ
– 50-60 ΕΤΩΝ ΓΥΝΑΙΚΕΣ
– 50-60 ΕΤΩΝ ΑΝΔΡΕΣ
– 61 + ΕΤΩΝ ΓΥΝΑΙΚΕΣ
– 61+ ΕΤΩΝ ΑΝΔΡΕΣ
– 61 + ΕΤΩΝ ΑΝΔΡΕΣ
Ο αγώνας όπως κάθε χρονιά πλαισιώνεται από μουσικές, χορευτικές και αθλητικές εκδηλώσεις για το κοινό με πλούσιο θέαμα για όλους. Για τις παράλληλες εκδηλώσεις και τα άλλα αγωνιστικά γεγονότα θα υπάρξουν και άλλες προσεχείς αναρτήσεις.
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
Δείτε αναλυτικά:
10.30-11.15 Συμπληρωματικές εγγραφές ενηλίκων και παραλαβή αριθμών όσων δεν τους έχουν παραλάβει την προηγούμενη του αγώνα. Γράφονται έως 50 ενήλικες επιπλέον της ηλεκτρονικής εγγραφής με επίσημη χρονομέτρηση και όσοι θέλουν να συμμετάσχουν επιπλέον λαμβάνουν μέρος χωρίς καταγραφή χρόνου. Υπογραφή υπευθύνων δηλώσεων για αγώνες ανηλίκων-ενηλίκων.
ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΣΤΑ 10ΚΜ, ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ
ΤΩΝ ΜΙΚΡΟΤΕΡΩΝ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΝ ΔΕΝ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΕΓΓΡΑΦΕΣ
Όλοι οι συμμετέχοντες λαμβάνουν αναμνηστικό μετάλλιο ενώ οι νικητές των
κατηγοριών βραβεύονται ξεχωριστά. Ο αγώνας πραγματοποιείται σε συνδιοργάνωση της ΠΙΝ-ΠΕ Κεφαλληνίας, του Δήμου Αργοστολίου και τελεί πάντα υπό την Αιγίδα του Βαλλιανείου
Κληροδοτήματος, με την υποστήριξη χορηγών. Όλοι οι φορείς και όσοι με οποιονδήποτε τρόπο συνδράμουν στην προσπάθειά μας, θα δημοσιοποιούνται κατά περίπτωση σε επόμενες ανακοινώσεις μας, κατά τον αγώνα ή μετά το πέρας αυτού .
Προθεσμία εεγγραφών15/3/2024
Λινκ εγγραφών:
https://results.chronolog.gr/registrationc1.aspx?h=7d9ca05a7fddefc9533d4fb512ba7b
b9&l=GR
Για τους εκτός νησιού αθλητές προβλέπεται διαμονή και διατροφή δωρεάν για πεπερασμένο αριθμό ατόμων. Δηλώστε συμμετοχή έως 17/3/2023 στο vsamoli@yahoo.gr
Eκ της Οργανωτικής Επιτροπής
Διονύσιος Φωκάς, Αικατερίνη Φωκά, Ευαγγελία Σαμολή
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
Συνέντευξη τύπου των διοργανωτών του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Beach Volley Κ-22
Συναυλία της Φιλαρμονικής Δήμου Αργοστολίου «Διονύσιος Λαυράγκας» στον κήπο Νάπιερ
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)