Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Greek Para Open 2023 Επιτραπέζια Αντισφαίριση – Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/40/%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%BD%CE%BF%CF%85%CE%B1-%CF%80%CE%B9%CE%B3%CE%BA-4071685e.jpeg)
![Greek Para Open 2023 Επιτραπέζια Αντισφαίριση – Αργοστόλι](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2023%2F04%2F%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%BD%CE%BF%CF%85%CE%B1-%CF%80%CE%B9%CE%B3%CE%BA.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=dd708f5f)
Greek Para Open 2023 Επιτραπέζια Αντισφαίριση – Αργοστόλι
Η Οργανωτική Επιτροπή του Greek Para Open 2023 καλεί τα σχολεία της Κεφαλονιάς να συμμετάσχουν ενεργά σε αυτή τη μεγάλη γιορτή του αθλητισμού, που θα διεξαχθεί το τριήμερο 28-30 Απριλίου 2023 στο κλειστό γυμναστήριο «Αντώνης Τρίτσης» στο Αργοστόλι. Στο διεθνές τουρνουά επιτραπέζιας αντισφαίρισης θα λάβουν μέρος 126 αθλητές με αναπηρία από 21 χώρες του κόσμου.
Το τουρνουά αποτελεί μία ευκαιρία για τους μαθητές των σχολείων όλου του νησιού μας να ευαισθητοποιηθούν σε θέματα αναπηρίας και να κατανοήσουν τη σημασία του αθλητισμού στην ένταξη των ανθρώπων αυτών σε όλους τους τομείς της ζωής.
Καλούμε τα σχολεία να παραβρεθούν την Παρασκευή 28-4-2023 στο Κλειστό Γυμναστήριο για να υποστηρίξουν τις προσπάθειες όλων των αθλητών. Οι αγώνες θα ξεκινήσουν στις 9.00 το πρωί. Παράλληλα, όσοι μαθητές ή εκπαιδευτικοί επιθυμούν μπορούν να γίνουν εθελοντές, ώστε να βοηθήσουν στη διεξαγωγή των αγώνων.
Για επίσκεψη του σχολείου σας στο γήπεδο την Παρασκευή καθώς και για εθελοντική δράση μπορείτε να επικοινωνήσετε στο τηλέφωνο : 6938789487 ( Γεμενετζής Ιορδάνης, υπεύθυνος εθελοντών).
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2023/04/τουρνουα-πιγκ.jpg)
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
Συνέντευξη τύπου των διοργανωτών του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Beach Volley Κ-22
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)