Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Nicofilimon Ζάππειο 2024](/wp-content/themes/yootheme/cache/ac/2-1-ac4d66a4.png)
![Nicofilimon Ζάππειο 2024](/wp-content/themes/yootheme/cache/af/2-1-afb61442.png)
Nicofilimon Ζάππειο 2024
A JEWEL MADE IN GREECE & NICOFILIMON ενώνουν τις δυνάμεις τους στη 10η Ετήσια Συνάντηση Δημιουργών Κοσμήματος Ζάππειο Μέγαρο από 23 έως 26 Φεβρουαρίου 2024
Ο σχεδιαστής Nicofilimon ακα Νίκος Γαρμπής, παρουσιάζει στο Ζάππειο στα πλαίσια της καθιερωμένης διοργάνωσης « A JEWEL MADE IN GREECE» το νέο του έργο «XENITEMENI_ADERFI» που είναι αφιερωμένο στη Καρυάτιδα που λείπει.
Κάθε χρόνο η AJMIG ομάδα των Ελλήνων σχεδιαστών κοσμήματος, εκθέτει με επιτυχία τις νέες δημιουργίες της.
Έτσι και φέτος, πενήντα Έλληνες καλλιτέχνες συναντώνται και πάλι στο Ζάππειο Μέγαρο, στην 10η συνάντηση δημιουργών δίνοντας για μία ακόμα φορά χώρο στην Τέχνη και υποστηρίζοντας ταυτόχρονα έναν εθνικό σκοπό, καθώς φέτος η έκθεση συνδέεται και με ένα αφιέρωμα στην Καρυάτιδα που λείπει…
Εξέχον μέλος της ομάδας αυτής και ο Nicofiimon, με ένα υπέροχο κόσμημα – Objet d’art που συνοδεύεται από ένα υπέροχα συγκινητικό κείμενο, αφιερωμένο σε εκείνη….
Στον επιβλητικό χώρο του Ζαππείου, το «A JEWEL MADE IN GREECE» ανοίγει τις πόρτες του την Παρασκευή 23 Φεβρουαρίου 2024 και ώρα 19:00 με ένα υπέροχο event όπως κάθε χρονιά
Διάρκεια: 23-26 Φεβρουαρίου 2024
Ώρες επισκέψεων:
Σάββατο & Κυριακή: 10:00-21:00
Δευτέρα: 10:00-20:00
Ευχαριστώ πολύ
Nicos Garbis / Nicofilimon
Founder & Creative Director
—
+30 69770 78145
+30 26710 23164
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/02/Στιγμιότυπο-οθόνης-2024-02-22-092134-1024x549.png)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/02/2-1-1024x1021.png)
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
Συνέντευξη τύπου των διοργανωτών του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Beach Volley Κ-22
Συναυλία της Φιλαρμονικής Δήμου Αργοστολίου «Διονύσιος Λαυράγκας» στον κήπο Νάπιερ
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)