Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Ένωση Α.μεΑ. Υπερίων: Ευχαριστήρια επιστολή για την δημιουργία τμήματος Βοηθού Εργοθεραπείας](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2F10754e918a8d0a1a8128e6bf795fc165_XL-1-afcea7ed-dac4799d.jpeg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=b9b3836c)
![Ένωση Α.μεΑ. Υπερίων: Ευχαριστήρια επιστολή για την δημιουργία τμήματος Βοηθού Εργοθεραπείας](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2F10754e918a8d0a1a8128e6bf795fc165_XL-1-afcea7ed-dac4799d.jpeg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=ec62628c)
Ένωση Α.μεΑ. Υπερίων: Ευχαριστήρια επιστολή για την δημιουργία τμήματος Βοηθού Εργοθεραπείας
To ΔΣ της Ένωσης Προστασίας της Ισότητας και των Δικαιωμάτων Α.μεΑ. «ΥΠΕΡΙΩΝ» ευχαριστεί τον Διευθυντή της Ανωτέρας Επαγγελματικής Σχολής του Γ.Ν.Κ. κο. Νίκο Μοντεσάντο, τον Βουλευτή μας κ. Παναγή Καππάτο, καθώς επίσης και τον Διευθυντή κο. Μαρτίνη και το ΔΣ του Γ.Ν.Κ. για τη δημιουργία τμήματος Βοηθού Εργοθεραπείας στη Σχολή.
Ευχαριστούμε επίσης τον κο. Μοντεσάντο και τους συνεργάτες του για την θετική τους ανταπόκριση και στο αίτημα του «ΥΠΕΡΙΩΝΑ» για την δημιουργία του συγκεκριμένου τμήματος προκειμένου να υπάρχουν ενδιαφερόμενοι Βοηθοί Εργοθεραπείας και στις Δομές μας που τόσο πολύ προσπαθούμε να έχουμε.
Οι Εργοθεραπευτές στην χώρα μας είναι λίγοι και δεν μπορούν να καλυφθούν τα κενά στις Δομές δημοσίου και ιδιωτικού χαρακτήρα που φροντίζουν και εκπαιδεύουν Άτομα με Αναπηρία.
Η Εργοθεραπεία είναι μια ισχυρή Θεραπευτική προσέγγιση και παρέμβαση για ανθρώπους (παιδιά – εφήβους- ενήλικες) με νευρο-αναπτυξιακές διαταραχές.
Πιστεύουμε ότι υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον για την λειτουργία του αντίστοιχου τμήματος από υποψηφίους που θέλουν να εργαστούν, αλλά και να προσφέρουν μαζί.
Εμείς θα είμαστε πολύ κοντά στον Διευθυντή και το προσωπικό της Σχολής και θα υποστηρίξουμε με όλες μας τις δυνάμεις τη λειτουργία του τμήματος την πρακτική άσκηση των εκπαιδευόμενων και την επαγγελματική τους δράση.
Χαιρόμαστε ιδιαίτερα και ευχαριστούμε όλους όσους συνέβαλαν σ’ αυτό.
Με εκτίμηση,
Η Πρόεδρος, Η Γενική Γραμματέας,
Σοφία Μαροπούλου – Ζαφειράτου Σοφία Λασκούδη
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ
«ΠΕΣΣΑΔΕΙΑ 2024»: Ημέρες Τέχνης και Λόγου
Δήμος Αργοστολίου: Δωρεάν εξέταση σακχάρου για τους πολίτες
Ο απολαυστικός Γιάννης Σερβετάς και οι insta αναρτήσεις για την Κεφαλονιά
Δήμος Σάμης: Κουτάβια για υιοθεσία
Τι κρύβει η επιθυμία να τρώτε, μασάτε παγάκια
Οι torrent εφαρμογές είναι πλέον διαθέσιμες και στα iPhone
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)