Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Έρχεται το 34ο Διεθνές Φεστιβάλ Γυμναστικής “Αννα Πολλάτου”](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2024%2F06%2Fa8a12ae90a4d05a0748b340d877f7c28_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=6c6b263c)
![Έρχεται το 34ο Διεθνές Φεστιβάλ Γυμναστικής “Αννα Πολλάτου”](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2024%2F06%2Fa8a12ae90a4d05a0748b340d877f7c28_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=e491ff93)
Έρχεται το 34ο Διεθνές Φεστιβάλ Γυμναστικής “Αννα Πολλάτου”
Στις 27 Ιουνίου αρχίζει στο πανέμορφο νησί μας το Διεθνές Φεστιβάλ Γενικής Γυμναστικής της Κεφαλονιάς. Θα γίνει σε Αργοστόλι, Ληξούρι και Σάμη. Πρόκειται για μία σημαντικότατη αθλητική διοργάνωση , που φέρει το όνομα της αξέχαστης Άννας Πολλάτου. Φέτος, μάλιστα, που συμπληρώθηκαν τα δέκα χρόνια από τον πρόωρο θάνατο της σπουδαίας αθλήτριας θα υπάρχει ακόμη μεγαλύτερη επισημότητα.
Πολύ περισσότερα, όμως, θα μας πει ο υπεύθυνος της διοργάνωσης, ο πρόεδρος επί σειρά ετών του Α.Γ.Σ. Επτανήσων “Κεφαλονιά” κ. Σταύρος Μπασιαρδής: “Πιστεύουμε ότι και φέτος το Φεστιβάλ της Κεφαλονιάς θα πάει πολύ καλά. Πρόκειται για έναν θεσμό, όχι μόνο για το νησί μας, αλλά και για όλη τη χώρα. Συμπληρώνονται, μάλιστα, τα δέκα χρόνια από τον άδικο θάνατο της Αννούλας, που τόσο αγαπήσαμε κι έφυγε τόσο νωρίς. Πρέπει στη μνήμη της να κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε. Φέτος προσθέσαμε στο πρόγραμμα και τη Σάμη και πιστεύουμε ότι αυτή η “πινελιά” θα δώσει μία νέα ώθηση στο τόσο αγαπητό αυτό Φεστιβάλ”.
ΘΕΡΜΕΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣ ΣΤΟΝ “ΑΙΝΟ” ΝΕΑΣ ΥΟΡΚΗΣ
Πριν από λίγες ημέρες ο Πρόεδρος του συλλόγου “Αίνος Νέας Υόρκης” κ. Βασίλης Κοκκόσης δήλωσε ότι το Κεφαλονίτικο αυτό σωματείο της Ομογένειας θα στηρίξει το Διεθνές Φεστιβάλ “Άννα Πολλάτου”. Για το θέμα αυτό ο κ. Μπασιαρδής σχολίασε: “Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που η Ομογένεια παρακολουθεί τις ακούραστες προσπάθειές μας από το 1988. Στηρίζουμε τον Μαζικό Αθλητισμό, που δεν κάνει διακρίσεις και αγκαλιάζει το ίδιο όλους τους αθλούμενους. Ευχαριστούμε πολύ τόσο τον σύλλογο, όσο και τον δραστήριο Πρόεδρο του κ. Βασίλη Κοκκόση, που είχε την ιδέα και έκανε τη τιμητική αυτή πρόταση. Μας τιμά το γεγονός ότι το μεγάλο αυτό σωματείο της Βόρειας Αμερικής και ο Πρόεδρός του είναι κοντά μας, παρακολουθούν τις δραστηριότητές μας και μας βοηθούν. Είμαστε σίγουροι ότι με τη στήριξη των εθελοντών, των τοπικών παραγόντων, της Ομοσπονδίας και τώρα της Ομογένειας θα πετύχουμε το καλύτερο δυνατό. Το Φεστιβάλ αυτό αγαπήθηκε πολύ , γιατί απευθύνεται σε όλους. Όλοι νιώθουν τη χαρά της συμμετοχής, όλοι χαίρονται τις ομορφιές της Κεφαλονιάς κι όλοι είναι νικητές, καθώς δεν υπάρχουν διακρίσεις και στο φινάλε της διοργάνωσης παίρνουν το αναμνηστικό τους δίπλωμα”.
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ
«ΠΕΣΣΑΔΕΙΑ 2024»: Ημέρες Τέχνης και Λόγου
Δήμος Αργοστολίου: Δωρεάν εξέταση σακχάρου για τους πολίτες
Ο απολαυστικός Γιάννης Σερβετάς και οι insta αναρτήσεις για την Κεφαλονιά
Δήμος Σάμης: Κουτάβια για υιοθεσία
Τι κρύβει η επιθυμία να τρώτε, μασάτε παγάκια
Οι torrent εφαρμογές είναι πλέον διαθέσιμες και στα iPhone
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)