Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Ανακάλυψε το δικό σου αύριο … στο Ιόνιο Πανεπιστήμιο](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2023%2F07%2Fionio_connect_banner_300x250.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=755a8621)
![Ανακάλυψε το δικό σου αύριο … στο Ιόνιο Πανεπιστήμιο](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2023%2F07%2Fionio_connect_banner_300x250.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=72420388)
Ανακάλυψε το δικό σου αύριο … στο Ιόνιο Πανεπιστήμιο
Ανακάλυψε το δικό σου αύριο… στο Ιόνιο Πανεπιστήμιο!
Δράση του Ιονίου Πανεπιστημίου για την ενημέρωση των υποψήφιων φοιτητών και την υποστήριξή τους για τη συμπλήρωση του μηχανογραφικού τους δελτίου.
Το Γραφείο Διασύνδεσης του Ιονίου Πανεπιστημίου για πρώτη φορά παρέχει φέτος στους υποψήφιους φοιτητές εξατομικευμένη ενημέρωση και υποστήριξη για τη συμπλήρωση του μηχανογραφικού τους δελτίου.
Καθημερινά το Γραφείο παρέχει συμβουλευτικές υπηρεσίες που σχετίζονται με το περιεχόμενο των σπουδών στα δέκα προπτυχιακά προγράμματα των Τμημάτων του Ιονίου Πανεπιστημίου.
Η υπηρεσία προσφέρεται καθημερινά έως τη λήξη της προθεσμίας υποβολής των μηχανογραφικών του 2023. Οι ενδιαφερόμενοι υποψήφιοι φοιτητές μπορούν να επικοινωνούν με το Γραφείο τηλεφωνικά στο 26610 87675 ή/και ηλεκτρονικά στο career@ionio.gr
Συμπληρωματικά, το Ιόνιο Πανεπιστήμιο έχει επίσης δημιουργήσει έναν ιστοχώρο αναλυτικής παρουσίασης των Τμημάτων του (connect.ionio.gr) με βασικό στόχο την καθοδήγηση των μαθητών του Λυκείου για τη σωστή επιλογή σπουδών και την αναλυτική ενημέρωση για όλο το εύρος και τις πτυχές των σπουδών στο Ιόνιο Πανεπιστήμιο.
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2023/07/ionio_connect_banner_300x250-1.jpg)
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ
«ΠΕΣΣΑΔΕΙΑ 2024»: Ημέρες Τέχνης και Λόγου
Δήμος Αργοστολίου: Δωρεάν εξέταση σακχάρου για τους πολίτες
Ο απολαυστικός Γιάννης Σερβετάς και οι insta αναρτήσεις για την Κεφαλονιά
Δήμος Σάμης: Κουτάβια για υιοθεσία
Τι κρύβει η επιθυμία να τρώτε, μασάτε παγάκια
Οι torrent εφαρμογές είναι πλέον διαθέσιμες και στα iPhone
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)