Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Δήμος Αργοστολίου: Άδεια Χρήσης Κοινόχρηστων Χώρων](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2Ftrapezokathismata2.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=2f931d3e)
![Δήμος Αργοστολίου: Άδεια Χρήσης Κοινόχρηστων Χώρων](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2Ftrapezokathismata2.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=1143ddf1)
Δήμος Αργοστολίου: Άδεια Χρήσης Κοινόχρηστων Χώρων
Ενημερώνουμε τους χρήστες Κοινόχρηστων Χώρων στην περιφέρεια του Δήμου μας, ότι από τις 17 Ιουνίου 2024 τα αρμόδια ελεγκτικά όργανα θα προβούν σε έλεγχο για την διαπίστωση της ύπαρξης απαιτούμενης άδειας χρήσης Κοινόχρηστων Χωρών για τραπεζοκαθίσματα , εμπορεύματα και οικοδομικά υλικά.
Σε περίπτωση διαπίστωσης μη ύπαρξης της απαιτούμενης άδειας θα επιβληθούν οι αντίστοιχες κυρώσεις σύμφωνα με το άρθρο 55 του Ν. 4483/17 (ΦΕΚ 107/2017 Τ.Α) από τις αρμόδιες Υπηρεσίες του Δήμου.
Επίσης θα θέλαμε να σας υπενθυμίσουμε ότι στον κανονισμό κοινοχρήστων χώρων του Δήμου Αργοστολίου (ΑΔΑ ΩΚ7Ν46ΜΓΤΤ-994), προβλέπεται ότι, οι ομπρέλες που χρησιμοποιούνται ως σκίαστρα σε εστιατόρια, ζαχαροπλαστεία, καφενεία και συναφείς επιχειρήσεις για λόγους αισθητικής πρέπει να είναι ομοιόμορφες και μονόχρωμες.
O Aντιδήμαρχος
Ιωάννης Τζωρτζάτος
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ
«ΠΕΣΣΑΔΕΙΑ 2024»: Ημέρες Τέχνης και Λόγου
Δήμος Αργοστολίου: Δωρεάν εξέταση σακχάρου για τους πολίτες
Ο απολαυστικός Γιάννης Σερβετάς και οι insta αναρτήσεις για την Κεφαλονιά
Δήμος Σάμης: Κουτάβια για υιοθεσία
Τι κρύβει η επιθυμία να τρώτε, μασάτε παγάκια
Οι torrent εφαρμογές είναι πλέον διαθέσιμες και στα iPhone
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)