Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Δήμος Σάμης: Κουτάβι για υιοθεσία](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2024%2F04%2F%CE%A3%CE%BA%CF%85%CE%BB%CE%AC%CE%BA%CE%B9-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%82-%CF%85%CE%B9%CE%BF%CE%B8%CE%B5%CF%83%CE%AF%CE%B1-18.04_1-1.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=92d2d6aa)
![Δήμος Σάμης: Κουτάβι για υιοθεσία](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2024%2F04%2F%CE%A3%CE%BA%CF%85%CE%BB%CE%AC%CE%BA%CE%B9-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%82-%CF%85%CE%B9%CE%BF%CE%B8%CE%B5%CF%83%CE%AF%CE%B1-18.04_1-1.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=6c30cf4c)
Δήμος Σάμης: Κουτάβι για υιοθεσία
Το εικονιζόμενο κουτάβι, το οποίο βρέθηκε εγκαταλελειμμένο στο Φισκάρδο από εθελοντές του Δήμου Σάμης, είναι περίπου 3 μηνών, αναμένεται να γίνει μεγάλου μεγέθους και αναζητεί ένα παντοτινό σπιτικό. Εάν κάποιος ενδιαφέρεται να υιοθετήσει το κουταβάκι μπορεί να επικοινωνήσει με τον αρμόδιο Αντιδήμαρχο, Θεμιστοκλή Δευτεραίο στο τηλέφωνο 6993498652 ή με τον Δήμο Σάμης στο 2674360500.
Υπενθυμίζουμε στους δημότες πως μπορούν να πραγματοποιήσουν στειρώσεις σε αδέσποτα ζώα συντροφιάς δωρεάν, κατόπιν ραντεβού με τον κτηνίατρο της περιοχής μας κ. Παντελή Τουλάτο. Για τα δεκάδες εγκαταλελειμμένα κουτάβια και σκυλιά μερίδιο ευθύνης ανήκει στους ιδιοκτήτες ζώων. Μην ξεχνάμε ότι τα αδέσποτα κάποτε υπήρξαν ή είναι απόγονοι δεσποζόμενων ζώων. Οφείλουμε όλοι ως ενεργοί πολίτες να στειρώνουμε τα ζώα μας σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και όχι να καταφεύγουμε στην εύκολη λύση εγκατάλειψης των κουταβιών τους.
Από το Γραφείο Τύπου του Δήμου Σάμης
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/04/Σκυλάκι-προς-υιοθεσία-18.04_1-1024x768.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/04/Σκυλάκι-προς-υιοθεσία-18.04_2-768x1024.jpg)
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ
«ΠΕΣΣΑΔΕΙΑ 2024»: Ημέρες Τέχνης και Λόγου
Δήμος Αργοστολίου: Δωρεάν εξέταση σακχάρου για τους πολίτες
Ο απολαυστικός Γιάννης Σερβετάς και οι insta αναρτήσεις για την Κεφαλονιά
Δήμος Σάμης: Κουτάβια για υιοθεσία
Τι κρύβει η επιθυμία να τρώτε, μασάτε παγάκια
Οι torrent εφαρμογές είναι πλέον διαθέσιμες και στα iPhone
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)