Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Δυστυχώς για άλλη μια χρονιά χωρίς το Saristra Festival](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2F445029264_958629819384385_7798894679460769084_n.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=20c58523)
![Δυστυχώς για άλλη μια χρονιά χωρίς το Saristra Festival](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2F445029264_958629819384385_7798894679460769084_n.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=c2a13c25)
Δυστυχώς για άλλη μια χρονιά χωρίς το Saristra Festival
Αγαπητές φίλες και αγαπητοί φίλοι,
Ανυπέρβλητες οικονομικές δυσκολίες μας οδήγησαν και φέτος στη δύσκολη απόφαση της ακύρωσης του Saristra και στην ακόμα πιο δύσκολη απόφαση της ολοκλήρωσης ενός κύκλου που άνοιξε το 2012, δίνοντας ζωή στο μαγικό χωριό των Παλιών Βλαχάτων της Κεφαλονιάς. Το Saristra μέσα στα χρόνια μεγάλωσε, ωρίμασε, εμπλουτίστηκε και αποτέλεσε σημείο αναφοράς για την σκηνή των εναλλακτικών φεστιβάλ στην Ελλάδα.
Ευχαριστούμε όλους όσους μας στήριξαν όλα αυτά τα χρόνια: τους κατοίκους της περιοχής, τους τοπικούς φορείς, τους εθελοντές, τους χορηγούς, όλους τους σπουδαίους καλλιτέχνες που ανέβηκαν στις σκηνές του Saristra ή έδειξαν τη δουλειά τους στα μισογκρεμισμένα σπίτια, όλους εσάς που ήρθατε από όλη την χώρα (και όχι μόνο) για να ζήσετε την εμπειρία και φυσικά τα πρόβατα και τα πνεύματα του χωριού που κάθε χρόνο για τρεις ημέρες τους χαλούσαμε την ησυχία.
Σας ευχαριστούμε για τις αναμνήσεις.
Η ομάδα του Saristra
(*Στους κατόχους εισιτηρίων θα γίνει αυτόματη επιστροφή χρημάτων μέχρι τις 7 Ιουνίου.)
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ
«ΠΕΣΣΑΔΕΙΑ 2024»: Ημέρες Τέχνης και Λόγου
Δήμος Αργοστολίου: Δωρεάν εξέταση σακχάρου για τους πολίτες
Ο απολαυστικός Γιάννης Σερβετάς και οι insta αναρτήσεις για την Κεφαλονιά
Δήμος Σάμης: Κουτάβια για υιοθεσία
Τι κρύβει η επιθυμία να τρώτε, μασάτε παγάκια
Οι torrent εφαρμογές είναι πλέον διαθέσιμες και στα iPhone
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)