Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Επιτυχής συναυλία του Παναγιώτη Καρούσου στο Θέατρο Βράχων “Μελίνα Μερκούρη”](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F12%2Fimage-196.png%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=1f8fe234)
![Επιτυχής συναυλία του Παναγιώτη Καρούσου στο Θέατρο Βράχων “Μελίνα Μερκούρη”](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F12%2Fimage-196.png%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=7f0637bb)
Επιτυχής συναυλία του Παναγιώτη Καρούσου στο Θέατρο Βράχων “Μελίνα Μερκούρη”
25 Δεκεμβρίου 2022. Χριστούγεννα στο Θέατρο Βράχων στο Δήμο Βύρωνα! Μία ακόμη επιτυχημένη Χριστουγεννιάτικη συναυλία από τον συνθέτη Παναγιώτη Καρούσο και την υπέροχη ομάδα λυρικών τραγουδιστών στο πλαίσιο των Χριστουγεννιάτικων Εκδηλώσεων «Greek Santa’s Village», το ελληνικό χωριό του Αϊ Βασίλη στα Θέατρα Βράχων «Άννα Συνοδινού» και «Μελίνα Μερκούρη». τον συνθέτη Παναγιώτη Καρούσο και την υπέροχη ομάδα λυρικών τραγουδιστών στο πλαίσιο των Χριστουγεννιάτικων Εκδηλώσεων «Greek Santa’s Village», το ελληνικό χωριό του Αϊ Βασίλη στα Θέατρα Βράχων «Άννα Συνοδινού» και «Μελίνα Μερκούρη». Συμμετείχαν: Ρέα Βουδούρη, Νίνα Γιατρά, Αργύρης Κοντονικολάου, Νίκη Ζαχαροπούλου, μουσική διεύθυνση Χάρρυ Τζιάνν (πιάνο), καλλιτεχνική διεύθυνση Παναγιώτης Καρούσος, παρουσίαση Ρέα Βουδούρη. Πολύ χειροκρότημα και ενθουσιασμός από το κοινό! Μια γιορτινή συναυλία με αξέχαστες μελωδίες.
Μικροί και μεγάλοι όλοι μαζί τραγούδησαν τις χριστουγεννιάτικες μελωδίες με το εξαιρετικό επιτελείο λυρικών τραγουδιστών. Μέσα σε ένα εορταστικό περιβάλλον με την φάτνη, το καρουζέλ, το χριστουγεννιάτικο δέντρο και τα φωτισμένα αστέρια το «Greek Santa’s Village» στο Βύρωνα, προσφέρει στους δημότες ότι καλύτερο και εξαιρετικό για τα Χριστούγεννα.
Στην υπέροχη αυτή συναυλία του Παναγιώτη Καρούσου ερμηνεύτηκαν μελοποιημένα χριστουγεννιάτικα ποιήματα των Κωστή Παλαμά, Κωνσταντίνου Χατζόπουλου, Κώστα Κρυστάλλη, χορωδιακά από το Ορατόριο: Φως της Χριστιανοσύνης την όπερα Ιλιάδα του Ομήρου και διάσημα χριστουγεννιάτικα τραγούδια, Joy to the world, Feliz Navidad, Last Christmas – Wham!, So this is Christmas – John Lennon.
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ
«ΠΕΣΣΑΔΕΙΑ 2024»: Ημέρες Τέχνης και Λόγου
Δήμος Αργοστολίου: Δωρεάν εξέταση σακχάρου για τους πολίτες
Ο απολαυστικός Γιάννης Σερβετάς και οι insta αναρτήσεις για την Κεφαλονιά
Δήμος Σάμης: Κουτάβια για υιοθεσία
Τι κρύβει η επιθυμία να τρώτε, μασάτε παγάκια
Οι torrent εφαρμογές είναι πλέον διαθέσιμες και στα iPhone
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)