Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Ευχαριστήριο μήνυμα για δωρεά στο Γενικό Νοσοκομείο Κεφαλληνίας](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2023%2F05%2F%CE%9D%CE%9F%CE%A3%CE%9F%CE%9A%CE%9F%CE%9C%CE%95%CE%99%CE%9F-%CE%91%CE%A1%CE%93%CE%9F%CE%A3%CE%A4%CE%9F%CE%9B%CE%99%CE%9F%CE%A51.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=949857a7)
![Ευχαριστήριο μήνυμα για δωρεά στο Γενικό Νοσοκομείο Κεφαλληνίας](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2023%2F05%2F%CE%9D%CE%9F%CE%A3%CE%9F%CE%9A%CE%9F%CE%9C%CE%95%CE%99%CE%9F-%CE%91%CE%A1%CE%93%CE%9F%CE%A3%CE%A4%CE%9F%CE%9B%CE%99%CE%9F%CE%A51.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=93b92347)
Ευχαριστήριο μήνυμα για δωρεά στο Γενικό Νοσοκομείο Κεφαλληνίας
Η Διοίκηση του Γ.Ν. Κεφαλληνίας, εκφράζει τις ευχαριστίες της στον κ Σταύρο Παποράκη για την δωρεά ενός υπερσύγχρονου Χειρουργικού Οφθαλμολογικού Μικροσκοπίου οίκου LEICA, μοντέλου Μ822 F20, με ασύρματο ποδοδιακόπτη 12 λειτουργιών και S/N :140323001, αξίας 55.000,00€ άνευ Φ.Π.Α. , για την ενίσχυση του Οφθαλμολογικού τμήματος του Νοσοκομείου . Η δωρεά πραγματοποιήθηκε εις μνήμην της συζύγου του δωρητή, αείμνηστης Στεφανίας Βεργωτή.
Η πράξη αυτή καταδεικνύει έμπρακτα το ενδιαφέρον του δωρητή για την κοινωνία των νησιών μας, στηρίζοντας την προσπάθεια του προσωπικού του Νοσοκομείου για την παροχή υψηλού επιπέδου υπηρεσιών υγείας στους συμπολίτες μας. Το 2022 πραγματοποιήθηκαν πάνω από 400 οφθαλμολογικές επεμβάσεις στο Νοσοκομείο και η αντικατάσταση του παλαιού μικροσκοπίου είναι σημαντική στην
διασφάλιση υψηλής ποιότητας υπηρεσιών .
Ο Διοικητής του Γ.Ν Κεφαλληνίας
Δημήτρης Μαρτίνης
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ
«ΠΕΣΣΑΔΕΙΑ 2024»: Ημέρες Τέχνης και Λόγου
Δήμος Αργοστολίου: Δωρεάν εξέταση σακχάρου για τους πολίτες
Ο απολαυστικός Γιάννης Σερβετάς και οι insta αναρτήσεις για την Κεφαλονιά
Δήμος Σάμης: Κουτάβια για υιοθεσία
Τι κρύβει η επιθυμία να τρώτε, μασάτε παγάκια
Οι torrent εφαρμογές είναι πλέον διαθέσιμες και στα iPhone
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)