Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Ευχαριστίες από την Περιφερειακή Αρχή](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2FMEGALH-EBDOMADA.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=29b59158)
![Ευχαριστίες από την Περιφερειακή Αρχή](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2FMEGALH-EBDOMADA.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=a9e7fdc0)
Ευχαριστίες από την Περιφερειακή Αρχή
Θα θέλαμε ως Περιφερειακή Αρχή, να εκφράσουμε την ικανοποίησή μας για την ευρεία, πολύπλευρη και εξαιρετικής προθυμίας ανταπόκριση των πολιτιστικών συλλόγων και φορέων του νησιού μας , στο κάλεσμά μας, να συμμετέχουν στα θρησκευτικά δρώμενα της Μεγάλης Εβδομάδας και της Αναστάσεως του Κυρίου. Η μέχρι τώρα παρουσία τους αλλά και η επικείμενη, μέχρι το πέρας των Αγίων Ήμερων που διανύουμε, ήταν, είναι και αναμένεται συγκινητικά μαζική, σε πνεύμα συνεργασίας και συμπόρευσης.
Σας ευχαριστούμε λοιπόν όλους από καρδίας και ευελπιστούμε σε μία διαρκή, γόνιμη επικοινωνία και μία ολοχρονική από κοινού διάδρασή μας, με απώτερο στόχο, την διατήρηση και ανάταση του πολιτισμικού μας προϊόντος και την ανάδειξη του τόπου μας.
Χρόνια πολλά και κυρίως καλά σε όλους.
Ο ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ
Π.Ε. ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ & Π.Ε. ΙΘΑΚΗΣ
ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ – ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΚΟΥΡΗΣ
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ
«ΠΕΣΣΑΔΕΙΑ 2024»: Ημέρες Τέχνης και Λόγου
Δήμος Αργοστολίου: Δωρεάν εξέταση σακχάρου για τους πολίτες
Ο απολαυστικός Γιάννης Σερβετάς και οι insta αναρτήσεις για την Κεφαλονιά
Δήμος Σάμης: Κουτάβια για υιοθεσία
Τι κρύβει η επιθυμία να τρώτε, μασάτε παγάκια
Οι torrent εφαρμογές είναι πλέον διαθέσιμες και στα iPhone
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)