Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Η νεολαία μιλά – «Πώς περάσατε τις γιορτές των Χριστουγέννων εν μέσω Covid-19;»](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2Fe03be0ee2d1eaeb2b114d05797277e2f_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=3c6420e1)
![Η νεολαία μιλά – «Πώς περάσατε τις γιορτές των Χριστουγέννων εν μέσω Covid-19;»](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2Fe03be0ee2d1eaeb2b114d05797277e2f_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=6e2e5b9f)
Η νεολαία μιλά – «Πώς περάσατε τις γιορτές των Χριστουγέννων εν μέσω Covid-19;»
Το kefalonitis.com, σε συνέχεια από το περιοδικό Kefalonitis μεταφέρει και διαδικτυακά τη στήλη «Η νεολαία μιλά»!
Ξεκινήσαμε λοιπόν θέλοντας να μάθουμε για το πώς πέρασε η … νεολαία τις γιορτές των Χριστουγέννων, εν μέσω πανδημίας…
«Πώς περάσατε τις γιορτές των Χριστουγέννων εν μέσω Covid-19;»
«Φέτος τα Χριστούγεννα ήταν διαφορετικά, αλλά πέρασα πολύ ωραία γιατί είχα δίπλα μου την οικογένειά μου και όσους ήθελα», Έφη Αμπάτη
«Φέτος τα Χριστούγεννα ήταν διαφορετικά, μιας και η πανδημία του κορονοϊού άλλαξε την καθημερινότητα όλων μας. Εγώ τα πέρασα περισσότερο με την οικογένειά μου στο σπίτι και για περίπατο με τις φίλες μου», Γεωργία Θεοδωράτου
«Οι φετινές γιορτές των Χριστουγέννων ήταν διαφορετικές σε σχέση με άλλες χρονιές, χάρις την καραντίνα που επικράτησε λόγω της πανδημίας του κορονοιού. Πέρασα όμορφα με την οικογένεια και τους φίλους μου. Η ατμόσφαιρα ήταν ζεστή και γιορτινή. Για πρώτη φορά επιχείρησα να φτιάξω μελομακάρονα και βασιλόπιτα με τη μητέρα μου και την αδερφή μου. Φέτος δεν βγήκα όπως συνηθιζόταν άλλες χρονιές, παρά μόνο για περπάτημα με φίλους και τον σκύλο μου. Η πόλη μου ήταν φωτισμένη, αλλά επικρατούσε ησυχία. Μπορεί να ήταν διαφορετικά τα πράγματα, αλλά μου δόθηκε η ευκαιρία να περάσω όμορφες και ποιοτικές στιγμές με την οικογένεια και τους κοντινούς μου ανθρώπους, καθώς και να καταλάβω την ουσία των γιορτών και τη “ζεστασιά του σπιτιού”». Αμέρισσα Λιόντου
«Τα φετινά Χριστούγεννα ήταν κάπως διαφορετικά από αυτά προηγούμενων χρόνων. Κάναμε διάφορες δραστηριότητες όπως μαγειρική και ζαχαροπλαστική. Προσπαθήσαμε να περάσουμε τον χρόνο μας εποικοδομητικά». Σιλβάνα Σίντχομ
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ
«ΠΕΣΣΑΔΕΙΑ 2024»: Ημέρες Τέχνης και Λόγου
Δήμος Αργοστολίου: Δωρεάν εξέταση σακχάρου για τους πολίτες
Ο απολαυστικός Γιάννης Σερβετάς και οι insta αναρτήσεις για την Κεφαλονιά
Δήμος Σάμης: Κουτάβια για υιοθεσία
Τι κρύβει η επιθυμία να τρώτε, μασάτε παγάκια
Οι torrent εφαρμογές είναι πλέον διαθέσιμες και στα iPhone
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)