Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Η ομάδα διάσωσης Alma Libre απεγκλώβισε ένα γατάκι](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2023%2F11%2F%CE%95%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B11.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=1357c791)
![Η ομάδα διάσωσης Alma Libre απεγκλώβισε ένα γατάκι](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2023%2F11%2F%CE%95%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B11.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=d1d5d873)
Η ομάδα διάσωσης Alma Libre απεγκλώβισε ένα γατάκι
Την Παρασκευή, 3 Νοεμβρίου 2023 εντοπίστηκε ένα εγκλωβισμένο γατάκι μέσα σε κάδο σκουπιδιών στην περιοχή Βασιλικάδες Ερίσου. Υπό την καθοδήγηση της ομάδας διάσωσης Alma Libre, ο κ. Αντωνάτος Μάριος, ο κ. Ζαμπέλης Νίκος, πρόεδρος της Εθελοντικής Ομάδας Προστασίας του
Περιβάλλοντος Ερίσου και η Φιλοζωική Οργάνωση Network For Animals, καταφέρανε να απεγκλωβίσουν επιτυχώς το παγιδευμένο γατάκι. Θα θέλαμε να πούμε ένα μεγάλο ευχαριστώ και ένα μεγάλο μπράβο σε όλους τους αναφερόμενους παραπάνω για την άμεση ανταπόκριση τους στο κάλεσμα μας και την συμβολή τους στον απεγκλωβισμό του παγιδευμένου ζώου. Θα το υπενθυμίζουμε σε κάθε ευκαιρία ότι η ζωοφιλική κοινότητα είναι η ψυχή και οι αφανείς ήρωες των όσων κάνουμε.
Ο Εντεταλμένος Σύμβουλος του Δήμου Σάμης
για τον Αγροτικό Τομέα και τα Αδέσποτα Ζώα
Θεμιστοκλής Δευτεραίος
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2023/11/Εικόνα2.jpg)
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ
«ΠΕΣΣΑΔΕΙΑ 2024»: Ημέρες Τέχνης και Λόγου
Δήμος Αργοστολίου: Δωρεάν εξέταση σακχάρου για τους πολίτες
Ο απολαυστικός Γιάννης Σερβετάς και οι insta αναρτήσεις για την Κεφαλονιά
Δήμος Σάμης: Κουτάβια για υιοθεσία
Τι κρύβει η επιθυμία να τρώτε, μασάτε παγάκια
Οι torrent εφαρμογές είναι πλέον διαθέσιμες και στα iPhone
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)