Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Η Συμμετοχή του Διοικητικού Συμβουλίου «Λυσίππη» στο ετήσιο συνέδριο των «Θυγατέρων της Πηνελόπης»](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2024%2F04%2F4-2.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=bc04c669)
![Η Συμμετοχή του Διοικητικού Συμβουλίου «Λυσίππη» στο ετήσιο συνέδριο των «Θυγατέρων της Πηνελόπης»](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2024%2F04%2F4-2.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=a2dcae0c)
Η Συμμετοχή του Διοικητικού Συμβουλίου «Λυσίππη» στο ετήσιο συνέδριο των «Θυγατέρων της Πηνελόπης»
Σας ενημερώνουμε ότι μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου του φιλανθρωπικού και πολιτιστικού σωματείου Κεφαλονιάς και Ιθάκης «Λυσίππη» παραρτήματος Νο 418 των «Θυγατέρων της Πηνελόπης» της AHEPA, είχαμε την τιμή και τη χαρά να συμμετάσχουμε στο ετήσιο συνέδριο των «Θυγατέρων της Πηνελόπης» που πραγματοποιήθηκε τις 6 Απριλίου 2024 στο Ιστορικό Αρχείο Ηπείρου στα Γιάννενα. Η διοργάνωση έγινε από το Τμήμα των «Θυγατέρων της
Πηνελόπης» Ιωαννίνων «Προμένεια» με Πρόεδρο την κυρία Πόπη Ζαβακοπούλου την οποία ευχαριστούμε θερμά και συγχαίρουμε, όπως και όλα τα μέλη των υπολοίπων Τμημάτων. Στην ετήσια αυτή συνάντηση, Τμήματα των ΘτΠ από διάφορες πόλεις της Ελλάδας, αλλά και από το εξωτερικό, παρουσίασαν τις δράσεις και τα σχέδιά τους.
Η Πρόεδρός μας, κ. Ειρήνη Στεφάτου, στη δική της ομιλία ανέφερε πτυχές του πολύπλευρου φιλανθρωπικού και πολιτιστικού μας έργου από το 2011 που έχει ιδρυθεί το σωματείο στο νησί μας
μέχρι και σήμερα. Σύντομα θα ενημερωθείτε για τις επόμενες δράσεις μας και, φυσικά, για την καθιερωμένη καλοκαιρινή συναυλία της «Λυσίππης». Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στη σελίδα στο facebook: Daughters of Penelope Kefalonia Lysippi Chapter No 418. Ευχαριστούμε θερμά όσους είναι κοντά μας και στηρίζουν κάθε πρωτοβουλία μας.
Με εκτίμηση,
το Δ.Σ. της «Λυσίππης»
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/04/3-3-1024x953.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/04/2-1-717x1024.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/04/4-1-1024x768.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/04/1-1-1024x768.jpg)
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ
«ΠΕΣΣΑΔΕΙΑ 2024»: Ημέρες Τέχνης και Λόγου
Δήμος Αργοστολίου: Δωρεάν εξέταση σακχάρου για τους πολίτες
Ο απολαυστικός Γιάννης Σερβετάς και οι insta αναρτήσεις για την Κεφαλονιά
Δήμος Σάμης: Κουτάβια για υιοθεσία
Τι κρύβει η επιθυμία να τρώτε, μασάτε παγάκια
Οι torrent εφαρμογές είναι πλέον διαθέσιμες και στα iPhone
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
Συνέντευξη τύπου των διοργανωτών του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Beach Volley Κ-22
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)