Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Η συμμετοχή του Κώστα Ευαγγελάτου στην Εικαστική Έκθεση Art and Design της Creaid](/wp-content/themes/yootheme/cache/c7/CREAID-2024-4-1-c78a84bb.jpeg)
![Η συμμετοχή του Κώστα Ευαγγελάτου στην Εικαστική Έκθεση Art and Design της Creaid](/wp-content/themes/yootheme/cache/c4/CREAID-2024-4-1-c471f65d.jpeg)
Η συμμετοχή του Κώστα Ευαγγελάτου στην Εικαστική Έκθεση Art and Design της Creaid
Με μεγάλη επιτυχία και προσέλευση πολλών προσωπικοτήτων της κοινωνικής, οικονομικής και καλλιτεχνικής ζωής εγκαινιάστηκε η μεγάλη ομαδική έκθεση “Art & Design”, που επιμελήθηκε η πρόεδρος της φιλανθρωπικής οργάνωσης CREAID Μαρίνα Βερνίκου στο Κέντρο Τεχνών Δήμου Αθηναίων στο Πάρκο Ελευθερίας.
Στην εντυπωσιακή και πολυσυλλεκτική εικαστική έκθεση η οποία περιλαμβάνει μία ευρεία συλλογή από 110 έργα τέχνης που έχουν δωρίσει στην Creaid γνωστοί καικαταξιωμένοι εικαστικοί καλλιτέχνες από την Ελλάδα και το εξωτερικό συμμετείχε ο Κώστας Ευαγγελάτος με το έργο του “Το τριαντάφυλλο της ενόρασης”/ The Rose of intuition”
Τα έσοδα από τη δημοπρασία των σημαντικών έργων θα διατεθούν από τους διοργανωτές για την αγορά ιατρικού εξοπλισμού στο αντικαρκινικό τμήμα του Νοσοκομείου Παίδων Παναγιώτη και Αγλαΐας Κυριακού.
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/04/ART-AND-DESIGN-ΚΕΝΤΡΟ-ΤΕΧΝΩΝ-Δ.-ΑΘΗΝΑΙΩΝ-ΠΑΡΚΟ-ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/04/CREAID-2024-683x1024.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/04/CREAID-2024-5-1024x625.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/04/CREAID-2024-3-712x1024.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/04/CREAID-2024-2-1024x810.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/04/CREAID-2024-4-1024x759.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/04/CREAID-2024-6-1024x919.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/04/CREAID-2024-7-1024x697.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/04/ΕΡΓΟ-Κ.-ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΥ-844x1024.jpg)
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ
«ΠΕΣΣΑΔΕΙΑ 2024»: Ημέρες Τέχνης και Λόγου
Δήμος Αργοστολίου: Δωρεάν εξέταση σακχάρου για τους πολίτες
Ο απολαυστικός Γιάννης Σερβετάς και οι insta αναρτήσεις για την Κεφαλονιά
Δήμος Σάμης: Κουτάβια για υιοθεσία
Τι κρύβει η επιθυμία να τρώτε, μασάτε παγάκια
Οι torrent εφαρμογές είναι πλέον διαθέσιμες και στα iPhone
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
Συνέντευξη τύπου των διοργανωτών του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Beach Volley Κ-22
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)