Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Ιερά Μητρόπολη Κεφαλληνίας: Χριστουγεννιάτικες ευχές](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F10%2F%CE%B9%CE%B5%CF%81%CE%B1-%CE%BC%CE%B7%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%B7.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=985b1aac)
![Ιερά Μητρόπολη Κεφαλληνίας: Χριστουγεννιάτικες ευχές](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F10%2F%CE%B9%CE%B5%CF%81%CE%B1-%CE%BC%CE%B7%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%B7.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=67782f6d)
Ιερά Μητρόπολη Κεφαλληνίας: Χριστουγεννιάτικες ευχές
Ὁ Μητροπολίτης Κεφαλληνίας Δημήτριος, ἐπ΄ εὐκαιρίᾳ τῶν ἑορτῶν τοῦ Ἁγίου Δωδεκαημέρου καί τοῦ νέου ἒτους 2023 εὒχεται, εἰς τούς Ἀξιοτίμους: κυρίαν Περιφερειάρχην, κ. Ἀντιπεριφερειάρχην, κ. Βουλευτήν, κ. Δημάρχους & κ. Ἀντιδημάρχους ὡς καί τά Μέλη τῶν Δημοτικῶν Συμβουλίων, Διευθυντήν Ἀστυνομικῆς Δ/νσεως Κεφαλληνίας & Ἰθάκης, Διοικητήν Πυροσβεστικῆς Ὑπηρεσίας Κεφαλληνίας & Ἰθάκης, κ. Λιμενάρχην, κ. Διοικητήν Βεργωτείου Ἐμπορικῆς Ἀκαδημίας Ἀργοστολίου, τόν Πρύτανην, τούς Ἀντιπρυτάνεις καί τούς Κοσμήτορες τοῦ Ἰονίου Πανεπιστημίου ὡς καί τούς Προέδρους τῶν Τμημάτων αὐτοῦ εἰς Ἀργοστόλιον, τόν Προϊστάμενον, τούς Ἀρχαιολόγους καί τούς
ἐργαζομένους τῆς Ἐφορείας Ἀρχαιοτήτων Κεφαλληνίας & Ἰθάκης, τόν Πρόεδρον καί τά Μέλη τοῦ Δ.Σ. τοῦ Ἐπιμελητηρίου Κεφαλληνίας & Ἰθάκης, τόν Προϊστάμενον τῆς Δευτεροβάθμιας Ἐκπαίδευσης, τόν
Προϊστάμενον τῆς Πρωτοβάθμιας Ἐκπαίδευσης, τούς Διευθυντάς τῶν Σχολείων, τούς Ἐκπαιδευτικούς, τούς Προϊσταμένους τῶν Δημοσίων Ὑπηρεσιῶν, τήν Πρόεδρον καί τά Μέλη τοῦ Δ.Σ. τοῦ Λυκείου Ἑλληνίδων Ἀργοστολίου, τούς Προέδρους & τά Μέλη τῶν Δ.Σ. τῶν Πνευματικῶν, τῶν Πολιτιστικῶν, τῶν Ἀθλητικῶν καί λοιπῶν Συλλόγων καί Σωματείων τῆς Νήσου μας, ὡς καί εἰς ὃλα τά Μέλη τῆς Τοπικῆς μας Κοινωνίας ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, ΚΑΛΟ ΔΩΔΕΚΑΗΜΕΡΟΝ ΚΑΙ ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΟΝ ΤΟ ΝΕΟΝ ΕΤΟΣ 2023. Ὁ Σαρκωθείς Κύριος διά τήν σωτηρίαν τοῦ σύμπαντος κόσμου, νά χαρίζῃ ὑγεία, χαρά, δύναμη,
πρόοδο καί προκοπή εἰς τίς οἰκογένειες ὃλων. Τό δέ νέον ἒτος 2 0 2 3 νά εἶναι αἲσιο, εἰρηνικό, εὐτυχές, πλῆρες ὑγείας καί χαρᾶς, πλουσίως εὐλογημένο παρά τοῦ Σαρκωθέντος Σωτῆρος καί Θεοῦ ἡμῶν Ἰησοῦ Χριστοῦ.
Μετά πατρικῶν εὐχῶν
† Ὁ Κεφαλληνίας ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ
«ΠΕΣΣΑΔΕΙΑ 2024»: Ημέρες Τέχνης και Λόγου
Δήμος Αργοστολίου: Δωρεάν εξέταση σακχάρου για τους πολίτες
Ο απολαυστικός Γιάννης Σερβετάς και οι insta αναρτήσεις για την Κεφαλονιά
Δήμος Σάμης: Κουτάβια για υιοθεσία
Τι κρύβει η επιθυμία να τρώτε, μασάτε παγάκια
Οι torrent εφαρμογές είναι πλέον διαθέσιμες και στα iPhone
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)