Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Κυκλοφορία νέου δίσκου της Χορωδίας & Μαντολινάτας Αργοστολίου](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2023%2F05%2F%CF%87%CE%BF%CF%81%CF%89%CE%B4%CE%B9%CE%B1.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=191e5690)
![Κυκλοφορία νέου δίσκου της Χορωδίας & Μαντολινάτας Αργοστολίου](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2023%2F05%2F%CF%87%CE%BF%CF%81%CF%89%CE%B4%CE%B9%CE%B1.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=a895b3d6)
Κυκλοφορία νέου δίσκου της Χορωδίας & Μαντολινάτας Αργοστολίου
Με ιδιαίτερη χαρά και ικανοποίηση ο μαέστρος , Σπύρος Θεοτοκάτος , οι μουσικοί και χορωδοί της , Χορωδίας & Μαντολινάτας Αργοστολίου διαπιστώνουν καθημερινά ότι ο νέος δίσκος τους με αγαπημένα τραγούδια της Κεφαλονιάς και άλλων νησιών του Ιονίου , που κυκλοφόρησε στις 7/5/23, άρεσε πολύ και αγκαλιάστηκε από τους φίλους της παραδοσιακής μας μουσικής και των χορωδιακών μας τραγουδιών .
Οι βαρκαρόλες , καντάδες , αριέτες , μονωδίες και ντουέτα , που περιλαμβάνονται στον δίσκο , όπως όμορφα αποδόθηκαν από την Ανδρική Χορωδία και την 18 μέλη Μαντολινάτα Αργοστολίου, χαϊδεύουν γλυκά τα ευαίσθητα αυτιά των φιλόμουσων ακροατών . ‘Λαλούν τ’ αηδόνια με μαντολίνα και κιθάρες’ , ο τίτλος του νέου δίσκου που κυκλοφορεί , και είναι στην διάθεση του φίλων που τον θέλουν για την συλλογή τους από μέλη του συλλόγου και καταστήματα στο Αργοστόλι ( Χέλμη , Δημ. Πετράτου , Πρατήριο κρασιών Συνεταιρισμού Ρομπόλας , κά. ).
Φυσικά αποτελεί και ένα όμορφο και χαρακτηριστικό αναμνηστικό δώρο σε φίλους και
επισκέπτες με κάθε ευκαιρία .
Σύντομα θα κυκλοφορήσει και με ξενόγλωσσο εξώφυλλο !!
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ
«ΠΕΣΣΑΔΕΙΑ 2024»: Ημέρες Τέχνης και Λόγου
Δήμος Αργοστολίου: Δωρεάν εξέταση σακχάρου για τους πολίτες
Ο απολαυστικός Γιάννης Σερβετάς και οι insta αναρτήσεις για την Κεφαλονιά
Δήμος Σάμης: Κουτάβια για υιοθεσία
Τι κρύβει η επιθυμία να τρώτε, μασάτε παγάκια
Οι torrent εφαρμογές είναι πλέον διαθέσιμες και στα iPhone
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)