Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Μήνυμα Περιφερειάρχη Ιονίων Νήσων για την έναρξη των Πανελλαδικών εξετάσεων](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2Fca348a1c-5094876.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=35a8a716)
![Μήνυμα Περιφερειάρχη Ιονίων Νήσων για την έναρξη των Πανελλαδικών εξετάσεων](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2Fca348a1c-5094876.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=06ae6997)
Μήνυμα Περιφερειάρχη Ιονίων Νήσων για την έναρξη των Πανελλαδικών εξετάσεων
Με την ευκαιρία της έναρξης των Πανελλαδικών εξετάσεων ο Περιφερειάρχης Ιονίων Νήσων απηύθυνε μήνυμα προς την εκπαιδευτική κοινότητα:
«Με την ευκαιρία της έναρξης των πανελλαδικών εξετάσεων, θέλω να εκφράσω τις πιο θερμές και ειλικρινείς ευχές μου προς όλους τους υποψηφίους και τις υποψηφιες. Με αποφασιστικότητα, μεθοδικότητα και προσήλωση στο στόχο, είμαι σίγουρος ότι οι προσπάθειες σας θα ευοδωθούν.
Σε αυτή τη δοκιμασία και την πρόκληση των εξετάσεων απαιτείται ψυχραιμία, αυτοπεποίθηση και πίστη στον εαυτό σας και στις δυνάμεις σας. Η προσπάθεια και η επιμονή αποτελούν εχέγγυο και έμπνευση για όλους.
Σίγουρα η επιτυχία είναι σημαντική, αλλά δεν κρίνονται όλα στη ζωή από μια εξέταση. Η κοινωνία έχει ανάγκη τον ενθουσιασμό, την φρεσκάδα της σκέψης και τον δυναμισμό της νέας γενιάς.
Επειδή ως γονιός έζησα και εγώ την αγωνία αυτών των εξετάσεων, καλώ τους γονείς να συνεχίσουν να στηρίζουν τα παιδιά τους σε αυτόν τον αγώνα για την κατάκτηση της γνώσης, που αποτελεί το πιο μεγάλο όπλο στην φαρέτρα τους για την επίτευξη των στόχων τους.
Τέλος να ευχαριστήσω και τους εκπαιδευτικούς, οι οποίοι βρίσκονται πάντα κοντά στα παιδιά μας.
Εύχομαι σε όλους καλή δύναμη και καλή επιτυχία».
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ
«ΠΕΣΣΑΔΕΙΑ 2024»: Ημέρες Τέχνης και Λόγου
Δήμος Αργοστολίου: Δωρεάν εξέταση σακχάρου για τους πολίτες
Ο απολαυστικός Γιάννης Σερβετάς και οι insta αναρτήσεις για την Κεφαλονιά
Δήμος Σάμης: Κουτάβια για υιοθεσία
Τι κρύβει η επιθυμία να τρώτε, μασάτε παγάκια
Οι torrent εφαρμογές είναι πλέον διαθέσιμες και στα iPhone
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)