Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Με επιτυχία ολοκληρώθηκε η γιορτή του ποδηλάτου Athens Bike Festival 2023 powered by ΔΕΗ](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2023%2F04%2Fbikefest.png%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=5169aeb2)
![Με επιτυχία ολοκληρώθηκε η γιορτή του ποδηλάτου Athens Bike Festival 2023 powered by ΔΕΗ](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2023%2F04%2Fbikefest.png%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=21bb4fe9)
Με επιτυχία ολοκληρώθηκε η γιορτή του ποδηλάτου Athens Bike Festival 2023 powered by ΔΕΗ
Με επιτυχία ολοκληρώθηκε η γιορτή του ποδηλάτου Athens Bike Festival 2023 powered by ΔΕΗ
Τρεις ημέρες γεμάτες ποδήλατο είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν οι επισκέπτες του Athens Bike Festival που επέστρεψε δυναμικά με τη στήριξη της ΔΕΗ, μετά από απουσία τριών ετών λόγω πανδημίας.
Από την Παρασκευή 31 Μαρτίου έως και την Κυριακή 2 Απριλίου, στο Παλιό Αμαξοστάσιο ΟΣΥ στο Γκάζι, χιλιάδες φίλοι του ποδηλάτου, του αθλητισμού και των εναλλακτικών μετακινήσεων έζησαν στους ρυθμούς του ποδηλάτου, σε όλες του τις μορφές. Αθλητές, ερασιτέχνες και φίλοι του ποδηλάτου είδαν από κοντά, όλα τα νέα μοντέλα συμβατικών και ηλεκτρικών ποδηλάτων, έκαναν δοκιμές, γνώρισαν ποδηλατικούς τουριστικούς προορισμούς και παρακολούθησαν ομιλίες, σχετικές με το ποδήλατο και την τεχνολογία του, στα Tech Talks και τα Bike Talks.
Η ΔΕΗ, μεγάλος χορηγός του Athens Bike Festival 2023, βρέθηκε στο επίκεντρο της μεγάλης γιορτής, δίνοντας την ευκαιρία σε όλες και όλους, να κάνουν virtual δοκιμές ηλεκτρικών ποδηλάτων, τοποθετημένων σε trainers και να διαπιστώσουν γιατί το επόμενο μέσο μετακίνησής τους θα μπορούσε να είναι ένα ποδήλατο. Οι μικροί επισκέπτες συμμετείχαν σε δωρεάν μαθήματα ποδηλάτου, ενώ στην εκπαιδευτική δράση της ΔΕΗ, παρέα με τον Εξοικονομούλη, έμαθαν πως μπορούν να κάνουν υπεύθυνες επιλογές για τον πλανήτη.
Το Αthens Bike Festival πραγματοποιείται από το 2010 συγκεντρώνοντας κάθε χρόνο χιλιάδες επισκέπτες. Στόχος είναι να αναδειχθεί η χαρά του ποδηλάτου, η απλότητα, η ευκολία αλλά και η πρακτικότητα που χαρακτηρίζει το μέσο. Η ΔΕΗ, στηρίζοντας ενέργειες όπως το Athens Bike Festival, αποδεικνύει έμπρακτα τη στρατηγική δέσμευσή της για ένα καλύτερο, βιώσιμο και πιο πράσινο μέλλον.
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2023/04/ABF_ΔΕΗ1-1024x683.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2023/04/ABF_ΔΕΗ2-683x1024.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2023/04/ABF_ΔΕΗ3-1024x683.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2023/04/ABF_ΔΕΗ4-1024x683.jpg)
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ
«ΠΕΣΣΑΔΕΙΑ 2024»: Ημέρες Τέχνης και Λόγου
Δήμος Αργοστολίου: Δωρεάν εξέταση σακχάρου για τους πολίτες
Ο απολαυστικός Γιάννης Σερβετάς και οι insta αναρτήσεις για την Κεφαλονιά
Δήμος Σάμης: Κουτάβια για υιοθεσία
Τι κρύβει η επιθυμία να τρώτε, μασάτε παγάκια
Οι torrent εφαρμογές είναι πλέον διαθέσιμες και στα iPhone
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)