Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Μήνυμα αγάπης από τον Τόλη Πιστόλη](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2FFB_IMG_1715253863767-1.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=680122ec)
![Μήνυμα αγάπης από τον Τόλη Πιστόλη](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2FFB_IMG_1715253863767-1.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=0523e6d8)
Μήνυμα αγάπης από τον Τόλη Πιστόλη
Φίλες και φίλοι,
ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!
Το μεσημέρι του Μεγάλου Σαββάτου, όπως κάθε χρόνο, χαρίσαμε στιγμές ψυχαγωγίας σε μικρούς και μεγάλους, μαζί με τον dj Gerasimos Bozas, κατά το πασχαλινό μας event στην Πλατεία Ταχυδρομείου, στο Αργοστόλι. Διανέμοντας όπως πάντα δωρεάν μπαλονοκατασκευές διαφόρων σχεδίων και χρωμάτων, και σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα δρώμενα, το Λιθόστρωτό μας γέμισε κόσμο και παιδικές φωνούλες. Σε μιά τόσο μεγάλη κοσμοσυρροή κατά την εκδήλωσή μας (κάτι για το οποίο σάς ευχαριστούμε όπως και τους χορηγούς μας), μού ήταν όντως αδύνατον να επιμεληθώ την σειρά προτεραιότητας γονέων και παιδιών, αφού ήμουν ολομόναχος, με το πλήθος των αγαπητών μας φίλων. Όταν κάποιες φορές τόλμησα να ρωτήσω «ποιός έχει σειρά;» έντρομος άκουγα αμέτρητα «εγώ!» εκ μέρους πολλών γονέων.
Παράλληλα, συνέβησαν και μικρολογομαχίες μεταξύ κάποιων όμορφων μαμάδων, γεγονός που μέ στεναχώρησε έτι περισσότερον. Φυσικά, υπήρξαν και οι ευχάριστες εξαιρέσεις πολύ ήρεμων γονέων, που παραχωρούσαν άνετα τη σειρά των παιδιών τους σε άλλα, κουρασμένα παιδάκια, και είναι γι’ αυτό αξιέπαινοι. Θεωρώ αγαπητοί φίλοι, ότι το να γινόμαστε τόσο διεκδικητικοί για ένα δωρεάν μπαλόνι, είναι μάλλον μικροπρεπές και υπερβολικόν, ειδικά στις Άγιες Ημέρες που διανύομεν. Προσωπικά, κατέβαλα κάθε δυνατή προσπάθεια, ώστε κανένα παιδάκι να μη μείνει παραπονεμένο. Άν παρά ταύτα, άθελά μου πίκρανα κάποιο, δηλώνω διαθέσιμος, έστω και κατόπιν εορτής, να συναντηθούμε με τους γονείς του, για να σάς προσφέρω μπαλόνια και λιχουδιές, εντελώς δωρεάν. (Ζητήστε το τηλέφωνό μου από τους δημοσιεύοντες το παρόν άρθρο, ή στείλτε μήνυμα inbox). Όσα λάθη και αν τυχόν γίνονται, ποτέ δεν είναι σκόπιμα.
Love you all!
Με αγάπη,
ΤΟΛΗΣ – ΠΙΣΤΟΛΗΣ,
ο κλόουν της πόλης…και της νήσου όλης!!!
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/05/FB_IMG_1715253863767-768x1024.jpg)
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ
«ΠΕΣΣΑΔΕΙΑ 2024»: Ημέρες Τέχνης και Λόγου
Δήμος Αργοστολίου: Δωρεάν εξέταση σακχάρου για τους πολίτες
Ο απολαυστικός Γιάννης Σερβετάς και οι insta αναρτήσεις για την Κεφαλονιά
Δήμος Σάμης: Κουτάβια για υιοθεσία
Τι κρύβει η επιθυμία να τρώτε, μασάτε παγάκια
Οι torrent εφαρμογές είναι πλέον διαθέσιμες και στα iPhone
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)