Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Πρόταση βιβλίου για τους μικρούς μας φίλους: Το κλειδί της ευτυχίας της Νικολέττας Λέκκα](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2F463b9917b837a77e198e5b15a9cf8ced_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=55c66805)
![Πρόταση βιβλίου για τους μικρούς μας φίλους: Το κλειδί της ευτυχίας της Νικολέττας Λέκκα](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2F463b9917b837a77e198e5b15a9cf8ced_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=4bb39ec1)
Πρόταση βιβλίου για τους μικρούς μας φίλους: Το κλειδί της ευτυχίας της Νικολέττας Λέκκα
Νικολέττα Λέκκα
Το κλειδί της Ευτυχίας
Σελίδες: 36, Τιμή: 15€, σκληρόδετο εξώφυλλο
ISBN: 978-618-84098-2-8
Εκδόσεις ΓΕΛΛΑΣ
«Το κλειδί της Ευτυχίας», το παιδικό βιβλίο της Νικολέττας Λέκκα από τις εκδόσεις ΓΕΛΛΑΣ, θα ξεκλειδώσει το δρόμο προς τη δική σου ευτυχία, με τον πιο όμορφο τρόπο. Ξεφύλλισε τις σελίδες με τις υπέροχες εικόνες και νιώσε μια γλύκα να ζεσταίνει την καρδιά σου.
Δυο αδερφάκια μεγαλώνουν αγαπημένα και μοιράζονται τα πάντα. Όμως η μαμά που τα κοιτάει χαμογελαστή ξέρει, ότι κάτι σημαντικό δεν το μοιράστηκαν και τα δυο: Τα κλειδιά του παππού Αριστείδη. Ένα μπρονζέ μπρελόκ που κρεμόταν πάντα από τα καλοραμμένα του παντελόνια. Μόνο το ένα παιδί πρόλαβε να αρπάξει με λαχτάρα το μπρελόκ πριν αυτό μείνει για πάντα στο κομοδίνο του πατρικού. Η μαμά θα ψάξει το πιο σπουδαίο δώρο να χαρίσει στα παιδιά της για να γεμίσει το «μπρονζέ» κενό. Η αναζήτησή της περνάει μέσα από το «Ατελιέ των Λέξεων», ένα μέρος μοναδικό και μεγαλειώδες, που θα τη φέρει μπροστά σε τελείες που γίνονται η βάση για αυτάρεσκα θαυμαστικά και λέξεις που περιμένουν να τις κάνει έννοιες ζωής. Από το Ατελιέ η μαμά θα φύγει με ένα πολύτιμο γρίφο που θα της θυμίσει ότι όπως μια εικόνα αξίζει χίλιες λέξεις, ένα ήχος μπορεί να σου φέρει χίλιες εικόνες.
«Το κλειδί της Ευτυχίας», ήρθε για να γίνει το βιβλίο της καληνύχτας σου. Μια ιστορία που γράφτηκε για να αφηγηθεί το δικό σου παραμύθι. Αυτό που αξίζει όχι μόνο ένα χαρούμενο τέλος, αλλά ένα ευτυχισμένο «για πάντα».
Για παραγγελίες: 6985 551022, info@namougellas.com , στο e-shop των Εκδόσεων ΓΕΛΛΑΣ:
namougellas.myshopify.com και στα αγαπημένα σου βιβλιοπωλεία.
Βιογραφικό
Η Νικολέττα Λέκκα, γεννήθηκε το 1975 στην Αθήνα, είναι παντρεμένη και μαμά δύο κοριτσιών. Έχει διδακτορικό στα διεθνή οικονομικά από το Πανεπιστήμιο του Λονδίνου. Εργάστηκε 15 χρόνια σε επενδυτικούς οργανισμούς στο Λονδίνο και στην Αθήνα και 6 χρόνια ως συντάκτης του περιοδικού ΜΕΤΡΟ. Το 2018 ίδρυσε τις εκδόσεις ΓΕΛΛΑΣ και δημιούργησε το Να Μου Γελλάς (www.namougellas.com), μια πρωτότυπη ιδέα που δίνει πρόσβαση σε δυνατές λογοτεχνικές ιστορίες και ιδιαίτερες συναντήσεις και εμπειρίες. Έχει εκδώσει τρία βιβλία για παιδιά («Το κλειδί της Ευτυχίας», «Ι-δανικά όνειρα», «Το ταξίδι της ζωής μας») και δύο ιστορίες για ενήλικες («Ιερές Αριθμήσεις», «Ουράνια τόξα, τότε και τώρα»).
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ
«ΠΕΣΣΑΔΕΙΑ 2024»: Ημέρες Τέχνης και Λόγου
Δήμος Αργοστολίου: Δωρεάν εξέταση σακχάρου για τους πολίτες
Ο απολαυστικός Γιάννης Σερβετάς και οι insta αναρτήσεις για την Κεφαλονιά
Δήμος Σάμης: Κουτάβια για υιοθεσία
Τι κρύβει η επιθυμία να τρώτε, μασάτε παγάκια
Οι torrent εφαρμογές είναι πλέον διαθέσιμες και στα iPhone
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)