Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Πόρος Κεφαλονιάς: Πασχαλινό κυνήγι αυγών](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2FFB_IMG_1714815192351.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=e524b645)
![Πόρος Κεφαλονιάς: Πασχαλινό κυνήγι αυγών](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2FFB_IMG_1714815192351.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=81c75f9f)
Πόρος Κεφαλονιάς: Πασχαλινό κυνήγι αυγών
Με μεγάλη συμμετοχή παιδιών και Γιγάντιο Λαγό έγινε το κυνήγι των Πασχαλινών Αυγών στον Πόρο Κεφαλονιάς. Τα θερμά συγχαρητήρια μας στα πολλά παιδιά και τους περήφανους γονείς τους που συμμετείχαν σήμερα στο κυνήγι των Πασχαλινών Αυγών στον Πόρο Κεφαλονιάς, στους διοργανωτές της επιτυχημένης εκδήλωσης του Πολιτιστικού Συλλόγου του Πόρου Κεφαλονιάς «Ο Πρόνησος» (τη δραστήρια Πρόεδρο Ασπασία Σεριάτου και τον Χαράλαμπο Κουρκουμέλη) καθώς στην σπουδαία καθηγήτρια ζωγραφικής Νατάσα Μεταξά στο σπίτι της οποίας ο Πασχαλινός Λαγός άφησε τα κρυμμένα πασχαλινά αυγά που βρήκαν με χαρά τα παιδιά. Μαζί με τα πασχαλινά αυγά τα παιδιά έλαβαν και γλυκά από την οικοδέσποινα Νατάσα Μεταξά. Η ανησυχία των διοργανωτών πως η σημαντική αυτή διοργάνωση του συλλόγου, που τόση χαρά έδωσε στα παιδιά, δεν θα πραγματοποιούνταν λόγω κακοκαιρίας δεν συνέβη και όλα πήγαν καλά καθώς άρχισε να ψιχαλίζει αμέσως μετά τον τερματισμό της επιτυχημένης αυτή Πασχαλινής εκδήλωσης.
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/05/FB_IMG_1714815167906-1024x576.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/05/FB_IMG_1714815163391-1024x576.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/05/FB_IMG_1714815182623-1024x576.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/05/FB_IMG_1714815185409-1024x576.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/05/FB_IMG_1714815188717-1024x576.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/05/FB_IMG_1714815192351-1024x576.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/05/FB_IMG_1714815195819-1024x576.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/05/FB_IMG_1714815200776-1024x576.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/05/FB_IMG_1714815134111-1024x576.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/05/FB_IMG_1714815123404-1024x576.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/05/FB_IMG_1714815117143-1024x576.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/05/FB_IMG_1714815109489-1024x576.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/05/FB_IMG_1714815103266-1024x576.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/05/FB_IMG_1714815095881-1024x576.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/05/FB_IMG_1714815086058-1024x576.jpg)
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ
«ΠΕΣΣΑΔΕΙΑ 2024»: Ημέρες Τέχνης και Λόγου
Δήμος Αργοστολίου: Δωρεάν εξέταση σακχάρου για τους πολίτες
Ο απολαυστικός Γιάννης Σερβετάς και οι insta αναρτήσεις για την Κεφαλονιά
Δήμος Σάμης: Κουτάβια για υιοθεσία
Τι κρύβει η επιθυμία να τρώτε, μασάτε παγάκια
Οι torrent εφαρμογές είναι πλέον διαθέσιμες και στα iPhone
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)