Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Σεμινάριο στο Επιμελητήριο για δίπλωμα ναυαγοσώστη πισίνας](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2024%2F04%2F3d9d9f3fb8059bf533e65bbce10fe7ae_Logonavagweb-1.png%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=3b07b50f)
![Σεμινάριο στο Επιμελητήριο για δίπλωμα ναυαγοσώστη πισίνας](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2024%2F04%2F3d9d9f3fb8059bf533e65bbce10fe7ae_Logonavagweb-1.png%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=4da71f8e)
Σεμινάριο στο Επιμελητήριο για δίπλωμα ναυαγοσώστη πισίνας
Στο Επιμελητήριο Κεφαλονιάς και Ιθάκης θα πραγματοποιηθεί εκπαίδευση για δίπλωμα ναυαγοσώστη πισίνας απο την Ναυαγοσωστική Σχολή «ACTION CLUB HELLAS» στις 17 Απριλίου και ώρα 10:00.
Σύμφωνα με τις νομοθετικές ρυθμίσεις και τις υγειονομικές διατάξεις του Υπουργείου Υγείας και Τουρισμού βάσει του νόμου 4688/2020 (Α’ 101) και σύμφωνα με τις τροποποιήσεις του άρθρου 46 τα καταλύματα με λιγότερα από πενήντα (50) δωμάτια καθώς και για κολυμβητικές δεξαμενές που βρίσκονται σε κήπους ταράτσας (roof garden) τουριστικών καταλυμάτων, χρέη ναυαγοσώστη εκτελεί ο επόπτης ασφαλείας, ο οποίος διαθέτει βεβαίωση σε ισχύ, παρακολούθησης προγράμματος θεωρητικής και πρακτικής εκπαίδευσης ΝΑΥΑΓΟΣΩΣΤΗ ΠΙΣΙΝΑΣ από σχολή ναυαγοσωστικής εκπαίδευσης, σύμφωνα με τους όρους και τις προϋποθέσεις της κοινής απόφασης της παρ. 5 και ο οποίος βρίσκεται σε ετοιμότητα εντός του τουριστικού καταλύματος κατά τις ώρες λειτουργίας της κολυμβητικής δεξαμενής.
Το κόστος σεμιναρίου ανέρχεται στα 300€ ανά εκπαιδευόμενο και καταβάλλονται με την έναρξη του μαθήματος. Η διάρκεια διπλώματος ναυαγοσώστη είναι 3 χρόνια.
Τα δικαιολογητικά που απαιτούνται για να εκδοθεί το δίπλωμα είναι: Βεβαίωση “Είμαι υγιής για ναυαγοσωστική” από καρδιολόγο, ψυχίατρο, δερματολόγο, παθολόγο, τέσσερις φωτογραφίες απλές έγχρωμες και φωτοτυπία ταυτότητας
Με την ολοκλήρωση του προγράμματος οι εκπαιδευόμενοι θα παραλάβουν το δίπλωμα ναυαγοσώστη, που απαιτείται.
Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να επικοινωνήσουν με το τηλέφωνο 6972944922 για πληροφορίες και εγγραφές.
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/04/3d9d9f3fb8059bf533e65bbce10fe7ae_Logonavagweb.png)
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ
«ΠΕΣΣΑΔΕΙΑ 2024»: Ημέρες Τέχνης και Λόγου
Δήμος Αργοστολίου: Δωρεάν εξέταση σακχάρου για τους πολίτες
Ο απολαυστικός Γιάννης Σερβετάς και οι insta αναρτήσεις για την Κεφαλονιά
Δήμος Σάμης: Κουτάβια για υιοθεσία
Τι κρύβει η επιθυμία να τρώτε, μασάτε παγάκια
Οι torrent εφαρμογές είναι πλέον διαθέσιμες και στα iPhone
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
Συνέντευξη τύπου των διοργανωτών του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Beach Volley Κ-22
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)