Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Συνάντηση Δήμου Αργοστολίου με εκπροσώπους του ΤΕΕ για το θέμα της ΥΔΟΜ](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2024%2F04%2F20240429_131323-scaled.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=5f62838c)
![Συνάντηση Δήμου Αργοστολίου με εκπροσώπους του ΤΕΕ για το θέμα της ΥΔΟΜ](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2024%2F04%2F20240429_131323-scaled.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=c4ce827f)
Συνάντηση Δήμου Αργοστολίου με εκπροσώπους του ΤΕΕ για το θέμα της ΥΔΟΜ
Συνάντηση πραγματοποιήθηκε χθες Δευτέρα 29 Απριλίου 2024 μεταξύ του Δημάρχου Αργοστολίου κ.Θεόφιλου Μιχαλάτου, του Βουλευτή Κεφαλληνίας και Ιθάκης κ.Παναγή Καππάτου, του Αναπληρωτή Προϊστάμενου της Δ/νσης Δόμησης του Δήμου Αργοστολίου κ.Γεράσιμου Παυλάτου, της Προέδρου κας Αγγελικής Κοκολιάδη και των μελών της Νομαρχιακής Επιτροπής ΤΕΕ Κεφαλονιάς & Ιθάκης. Θέμα της συνάντησης ήταν η λειτουργία της ΥΔΟΜ εξαιτίας των προβλημάτων που αντιμετωπίζει λόγω της υποστελέχωσης της, του μεγάλου όγκου υποθέσεων που έχει να διεκπεραιώσει και των ασφυκτικών προθεσμιών που πρέπει να τηρηθούν. Προβλήματα που οδήγησαν στην αναπόφευκτη αναστολή της Διοικητικής υποστήριξης των άλλων Δήμων του Νομού μας. Στο τέλος όλοι οι συμμετέχοντες συμφώνησαν στην υλοποίηση συντονισμένων ενεργειών με σκοπό την επιτάχυνση των διαδικασιών ενίσχυσης της ΥΔΟΜ με προσωπικό τόσο από τους άλλους Δήμους, μέσω της σύναψης Διαδημοτικών Συνεργασιών, όσο και μέσω ΑΣΕΠ.
Από το Γραφείο Δημάρχου
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/04/20240429_131320-1024x768.jpg)
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ
«ΠΕΣΣΑΔΕΙΑ 2024»: Ημέρες Τέχνης και Λόγου
Δήμος Αργοστολίου: Δωρεάν εξέταση σακχάρου για τους πολίτες
Ο απολαυστικός Γιάννης Σερβετάς και οι insta αναρτήσεις για την Κεφαλονιά
Δήμος Σάμης: Κουτάβια για υιοθεσία
Τι κρύβει η επιθυμία να τρώτε, μασάτε παγάκια
Οι torrent εφαρμογές είναι πλέον διαθέσιμες και στα iPhone
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)