Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Συναντήσεις εκπροσώπων του Δ.Σ. της Ένωσης Ξενοδόχων Κεφαλονιάς και Ιθάκης](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2024%2F06%2Funnamed-1-2-scaled.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=f3c5e1f4)
![Συναντήσεις εκπροσώπων του Δ.Σ. της Ένωσης Ξενοδόχων Κεφαλονιάς και Ιθάκης](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2024%2F06%2Funnamed-1-2-scaled.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=e7f4c6f5)
Συναντήσεις εκπροσώπων του Δ.Σ. της Ένωσης Ξενοδόχων Κεφαλονιάς και Ιθάκης
Στις 19/5 και με αφορμή την επίσκεψη του κ Περιφερειάρχη Ιονίων Νήσων Ιωάννη Τερπεκλή και υπέυθυνου για τον Τουρισμό, για την Γενική Συνέλευση των Επιμελητηρίων, ζητήσαμε και πραγματοποιήθηκε συνάντηση στο ξενοδοχείο Kefalonia Grand.
Στην συνάντηση είχαμε την ευκαιρεία να συζητήσουμε και να ανταλάξουμε απόψεις σχετικά με την τρέχουσα τουριστική περίοδο, τα προβλήματα των δημοσίων υποδομών και τον προγραμματισμό των δράσεων προβολής της Περιφέρειας για τα νησιά της Κεφαλονιάς και της Ιθάκης
Στην συνάντηση παρέστησαν από την Ένωση μας ο Πρόεδρος κ Γεράσιμος Τιμοθεάτος, ο Γεν. Γραμματέας κ Άγγελος Θεοδωρακάτος Παρών στην συνάντηση και ο πρώην Πρόεδρος της Ένωσης μας και πρώην Αντιπεριφεριάρχης Τουρισμού της ΠΙΝ κ. Σπύρος Γαλιατσάτος που βοήθησε την συζήτηση με την μεγάλη εμπειρία και τις πολύτημες γνώσεις του.
Το Σάββατο 8/6, στο ξενοδοχείο Tourist, εκπρόσωποι του ΔΣ της Ένωσης Ξενοδόχων Κεφαλονιάς και Ιθάκης κ. Τιμοθεάτος Γεράσιμος Πρόεδρος και κ. Χαρίτου Κωνσταντίνα Ταμίας, συναντήθηκαν με τον κ Khaled Mohammed Minister & CDA a.i. της πρεσβείας του Μπανγκλαντές. Συζητήθηκαν τα θέματα της τουριστικής πορείας των νησιών μας της έλλειψης θέσεων εργασίας στις επιχειρήσεις μας και πως μπορούμε να ξεκινήσουμε την διαδικασία ευρεσης και πρόσκλησης εργαζομένων από την χώρα του.
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/06/unnamed-2-1024x767.jpg)
![](https://kefalonitis.com/wp-content/uploads/2024/06/unnamed-1-1-1024x768.jpg)
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ
«ΠΕΣΣΑΔΕΙΑ 2024»: Ημέρες Τέχνης και Λόγου
Δήμος Αργοστολίου: Δωρεάν εξέταση σακχάρου για τους πολίτες
Ο απολαυστικός Γιάννης Σερβετάς και οι insta αναρτήσεις για την Κεφαλονιά
Δήμος Σάμης: Κουτάβια για υιοθεσία
Τι κρύβει η επιθυμία να τρώτε, μασάτε παγάκια
Οι torrent εφαρμογές είναι πλέον διαθέσιμες και στα iPhone
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)